RubikBG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RubikBG

BCA-Bulgarian Cubing Association
 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Cube Explorer

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
spigmata

spigmata


Брой мнения : 802
Join date : 19.05.2009
Age : 31
Местожителство : Бургас

Cube Explorer Empty
ПисанеЗаглавие: Cube Explorer   Cube Explorer Icon_minitimeПон Дек 14, 2009 11:04 pm

Cube Explorer е програма чрез която може да се нареди кубчето на рубик с около 20 хода.Програмата е специално направеня за куб на рубик 3х3.Ако имате желания може да си я итеглите от тук
Програмата работи така:...утре ще довърша темата Smile
Върнете се в началото Go down
gogata222

gogata222


Брой мнения : 119
Join date : 08.04.2011
Age : 25
Местожителство : София

Cube Explorer Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Cube Explorer   Cube Explorer Icon_minitimeВто Юли 12, 2011 8:05 am

Щеше темата да довършваш Very Happy Very Happy . С нея също така може да се създават алгоритми, но има сграшно много хора които си измислят собствени алгоритми без CUBE EXPLORER. Питах няколко човека в youtube а те почнаха да се бъзикат. Ако знае някой как се създават без програмката моля ви кажете ми Smile
Върнете се в началото Go down
Tycho

Tycho


Брой мнения : 367
Join date : 05.07.2010
Age : 44
Местожителство : София

Cube Explorer Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Cube Explorer   Cube Explorer Icon_minitimeВто Юли 12, 2011 8:53 am

gogata222 написа:
Ако знае някой как се създават без програмката моля ви кажете ми Smile
Предполагам с въртене и мисъл се създават, едва ли ги сънуват наготово. Иначе аз го виждам така:

Ми да вземем например Т пермутацията, с този алгоритъм - R U R' U' R' F R2 U' R' U' R U R' F'
При нареден куб го изпълни един път за да получиш въпросната пермутация.
Сега с второ изпълнение той ще се върне в наредено състояние. Но ти не бързай, наблюдавай внимателно и го изпълни само до R U R' U' R' F R2 U' R', сега разгледай куба - ще забележиш, че долните два слоя са разместени по някакъв начин, но са си пак там в долните два слоя, и много лесно могат да бъдат възстановени с три-четири движения. Но преди това изпълняваш едно U', и чак след това възстановяваш долните два слоя чрез R U R' F'. Така действа въпросната Т пермутация с този алгоритъм. Ако се вгледаш внимателно и в други алгоритми за други ситуации ще забележиш именно това, че всъщност са игра с долните два слоя, въпреки че целта им е да наредят горния, трети слой.
Всъщност това са мои лични наблюдения, не съм търсил из нета къде какво е описано по въпроса. Но след натрупана практика във въртенето, човек почва да ги забелязва и осъзнава тези неща. Така вече може да почнеш да експериментираш, да разместваш и пренареждаш долните два слоя в комбинация с горния и да стигнеш и до собствени алгоритми. Дори тези алгоритми вече да съществуват нейде описани из нета, което е най-вероятно важното е, че ти сам си стигнал до тях.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Cube Explorer Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Cube Explorer   Cube Explorer Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Cube Explorer
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» V-cube или Rubik's cube 4х4х4
» V-cube 5x5 (Mod)
» YJ 3x3x3 CUBE
» V-cube 4
» Нов V-CUBE

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
RubikBG :: Software-
Идете на: