RubikBG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RubikBG

BCA-Bulgarian Cubing Association
 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 DaYan - GuHong (Lone Goose)

Go down 
+17
RadiKing
L2 z2 R2
TyLo
Count Dracula
DoByG
HarryCo
the_trademark
gele100
mr.fi4oo
krumbgf
Karamazov
simon
firemike
ivanradanov
Tycho
spigmata
Nikipetrov7504
21 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4
АвторСъобщение
Tycho

Tycho


Брой мнения : 367
Join date : 05.07.2010
Age : 44
Местожителство : София

DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: DaYan - GuHong (Lone Goose)   DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 4 Icon_minitimeСря Фев 15, 2012 7:22 pm

Което и да си вземеш, няма да се прецакаш, освен ако не ти пратят дефектна бройка. Twisted Evil

Имаш два варианта, първите два линка които си дал, или вторите два. Първите са новата, втора генерация, която е с добавени торпеда, като ЗанЧи-то. Лично аз ще я получа тази седмица.
Вторите два линка са класическия, добре известен GuHong.
Цвета на пластмасата си е твой проблем, но ако нямаш много кубове, препоръчвам черна пластмаса. А най-препоръчвам две бройки, една бяла и една черна. Very Happy

Каквото и да избереш, получаваш шампионски куб!!!
Върнете се в началото Go down
RadiKing

RadiKing


Брой мнения : 60
Join date : 21.05.2011
Age : 24

DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: DaYan - GuHong (Lone Goose)   DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 4 Icon_minitimeСря Фев 15, 2012 9:44 pm

Мерси.А за колекцията.... доста е мизерна Very Happy
----------------------------------------------------
А то свъшност кое е по-добро ЗанЧи или ГуХонг Question
Върнете се в началото Go down
spigmata

spigmata


Брой мнения : 802
Join date : 19.05.2009
Age : 31
Местожителство : Бургас

DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: DaYan - GuHong (Lone Goose)   DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 4 Icon_minitimeСря Фев 15, 2012 9:56 pm

ЗанЧи и не пиши по два коментара един след друг и то през 1 минута.
Върнете се в началото Go down
Tycho

Tycho


Брой мнения : 367
Join date : 05.07.2010
Age : 44
Местожителство : София

DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: DaYan - GuHong (Lone Goose)   DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 4 Icon_minitimeСря Фев 15, 2012 11:02 pm

RadiKing написа:
А то свъшност кое е по-добро ЗанЧи или ГуХонг Question
spigmata написа:
ЗанЧи
От нас не се знае, що се отнася до втората версия на ГуХонг, както казах тези дни ще я пробвам. По света мнението е разнообразно. Много хора си предпочитат и първия ГуХонг.
А всъщност, няма никакво значение, все са много добри кубове с еднакъв общ дизайн, минимални разлики в детайлите и в това как ги чувстваш.
Върнете се в началото Go down
Tycho

Tycho


Брой мнения : 367
Join date : 05.07.2010
Age : 44
Местожителство : София

DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: DaYan - GuHong (Lone Goose)   DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 4 Icon_minitimeПет Мар 02, 2012 2:14 pm

Може да се каже, че вече имам пълна колекция на DaYan 3х3х3:

- DaYan I TaiYan (сив), в момента пътува към мен.
- DaYan II GuHong (зелен).
- DaYan II GuHong POM (черен).
- DaYan II GuHong V2 (черен), днес го получих.
- DaYan III LingYun (бял).
- DaYan III LingYun V2 (черен).
- DaYan IV LunHui (черен).
- DaYan V ZhanChi (черен).
Върнете се в началото Go down
TyLo

TyLo


Брой мнения : 74
Join date : 11.11.2011
Age : 27

DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: DaYan - GuHong (Lone Goose)   DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 4 Icon_minitimeНед Мар 04, 2012 9:58 pm

Много искам да си взема скоро време Зан-Чи само ,че бял защото имам вече черен (Гу-Хонг).. Ако някой може да ми каже долу горе разликите между тези два куба ,а те сигурно са много Все пак Гухонга е 2-ра серия а Зан-чито е 5-та ...Големина това онова ми стига Very Happy
Върнете се в началото Go down
Tycho

Tycho


Брой мнения : 367
Join date : 05.07.2010
Age : 44
Местожителство : София

DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: DaYan - GuHong (Lone Goose)   DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 4 Icon_minitimeПон Мар 12, 2012 9:00 am

TyLo написа:
Ако някой може да ми каже долу горе разликите между тези два куба ,а те сигурно са много Все пак Гухонга е 2-ра серия а Зан-чито е 5-та ...Големина това онова ми стига Very Happy
Няма съществени разлики, има големи разлики между Даянските и другите кубове. Само при LingYun се усеща по-малкия размер, останалите са общо взето с еднаква големина. Вземи си GuHong V2 и няма да съжаляваш.
Върнете се в началото Go down
skaterchy

skaterchy


Брой мнения : 47
Join date : 09.03.2012
Age : 25
Местожителство : Sofia

DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: DaYan - GuHong (Lone Goose)   DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 4 Icon_minitimeВто Май 01, 2012 3:36 pm

Имам въпрос . Нормално ли на някоя от страните да се чува пружината от време на време че не знам от какво се получава това. Не съм разглабял dayan-а от както пристигна Question
Върнете се в началото Go down
wazapeh

wazapeh


Брой мнения : 20
Join date : 08.03.2012
Age : 27
Местожителство : Sofia

DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: DaYan - GuHong (Lone Goose)   DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 4 Icon_minitimeВто Май 01, 2012 6:42 pm

skaterchy написа:
Имам въпрос . Нормално ли на някоя от страните да се чува пружината от време на време че не знам от какво се получава това. Не съм разглабял dayan-а от както пристигна Question


Ако се чува силно и то само на някоя от страните правиш следното:
1) Отвърташ болта от центъра на шумната страна
2) Обръщаш пружината и шайбата на обратно (естествено шайбата да е отгоре)
3) Евентуално с гъста специална смазка смазваш леглото на шайбата,но това е по желание, не е задължително
4) Докладваш тук дали е станал номера
Върнете се в началото Go down
skaterchy

skaterchy


Брой мнения : 47
Join date : 09.03.2012
Age : 25
Местожителство : Sofia

DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: DaYan - GuHong (Lone Goose)   DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 4 Icon_minitimeВто Май 01, 2012 6:44 pm

Мерси много . След малко ще пробвам . Понеже нямам в момента силиконов спрей, утре заминавам преди даксало до бензиностанцията Very Happy
Върнете се в началото Go down
skaterchy

skaterchy


Брой мнения : 47
Join date : 09.03.2012
Age : 25
Местожителство : Sofia

DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: DaYan - GuHong (Lone Goose)   DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 4 Icon_minitimeВто Май 01, 2012 7:26 pm

Wazapeh мерси много Laughing Оправи се (утре като го смажа нищо освен въртенето няма да се чува). Разбира се аз като идиот развъртях малко и почнах със сила и 10 минути си търсех шайбата и болта които фръкнаха на посоки и оставиха само пружината Very Happy Very Happy
Наистина много благодаря и лека нощ Smile бираааа
Върнете се в началото Go down
Tycho

Tycho


Брой мнения : 367
Join date : 05.07.2010
Age : 44
Местожителство : София

DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: DaYan - GuHong (Lone Goose)   DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 4 Icon_minitimeСря Юли 25, 2012 12:36 pm

Гледам са пуснали 55мм и 50мм варианти на ЗанЧи-то, който стандартно е 57мм!
Върнете се в началото Go down
the_trademark

the_trademark


Брой мнения : 283
Join date : 11.04.2011
Age : 28

DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: DaYan - GuHong (Lone Goose)   DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 4 Icon_minitimeСъб Фев 16, 2013 5:33 pm

Здравейте, тъй като бях прекъснал реденето за някакъв период от време по причина омръзване ме нямаше и във форума. Neutral Та пиша по причина моят GuHong POM. Нали си бех взел LingYun и му се радвах, обаче във форума все четях как ГуХонг е супер, ГуХонг е най-доброто, ГуХонг минава всички и реших и аз да си взема един ГуХонг та да го видя кво толкова специално има. Аз писах няколко мнения и направих малко проучване и реших, че ще си взема бял POM . Кубчето пристингна, но от самото начало, още от кутията, не ми хареса как се върти. Много засичаше, не сечеше ъгли, попваше, но аз му дадох шанс, казвайки си, че трябва да се разработи. Нагласих пружините, спря да попва, въртях, въртях, въртях , но не, само засичаше по най-гадния начин(Тичо беше показал в едно клипче някой негов куб(не помня кой) как засичаше и останалите части започват да се мандахерцат... еми ето така). И след това спрях да връткам. Та преди 1 седмица горе-долу се захванах пак с реденето и си редях доволно LingYun-a, но после реших да вида защо всъщност не редя ГуХонга и още от първите 3 секунди от както го хванах се сетих, че за нищо не става. silent И си казах: "Не може да е толкова зле. Ще го модна!" и го моднах. Направих му онзи мод с 48 нещо си там дето се пилят еджовете там отдолу... абе сещате се. И пак не стана нищо. Играх си пак с пружинките и пак нищо не стана. Та въпроса ми е следния: Какво мога да направя, за да не ми засича и да сече ъгли? Мерси Smile
Върнете се в началото Go down
Tycho

Tycho


Брой мнения : 367
Join date : 05.07.2010
Age : 44
Местожителство : София

DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: DaYan - GuHong (Lone Goose)   DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 4 Icon_minitimeНед Фев 17, 2013 12:02 am

POM варианта е с различен вид пластмаса - Polyoxymethylene (POM), по-твърда е от на нормалния GuHong.

Имам POM, не сече ъглите така добре като останалите, но и не засича така както ти разказваш. Дори го харесвах повече от нормалния GuHong. Пилил съм го доста, общо взето хващаш и пилиш здраво къде ти е кеф, вече не помня подробности, но много ш!@#ене отнесе. Добро смазване и настройка, и ще стане по-добре.
Върнете се в началото Go down
the_trademark

the_trademark


Брой мнения : 283
Join date : 11.04.2011
Age : 28

DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: DaYan - GuHong (Lone Goose)   DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 4 Icon_minitimeНед Фев 17, 2013 12:28 am

Значи има надежда за него, стига да се позанимавам да го жуля и шлайфам достатъчно. Но остава един друг въпрос, струва ли си да го жуля и пиля или да си връткам ЛингЮн-а и да се надявам, че след още 200-300 солва(периодично) ГуХонга ще се оправи?
Върнете се в началото Go down
pacata_99

pacata_99


Брой мнения : 243
Join date : 28.10.2013
Age : 23
Местожителство : Белгия Лихтервелде , България Плевен

DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: DaYan - GuHong (Lone Goose)   DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 4 Icon_minitimeСря Яну 29, 2014 1:09 pm

Аз за достаката можеш ли да нагласиш така че да отиде някъде другаде не на адреса на pay pal картата
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: DaYan - GuHong (Lone Goose)   DaYan - GuHong (Lone Goose) - Page 4 Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
DaYan - GuHong (Lone Goose)
Върнете се в началото 
Страница 4 от 4Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» скърцане при Dayan Guhong
» кое е по добро zanchi или guhong
» Koe kubche da si vzema Zhanchi ili Guhong ???
» DaYan III - LingYun
» DaYan ZhanChi

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
RubikBG :: 3x3x3-
Идете на: