RubikBG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RubikBG

BCA-Bulgarian Cubing Association
 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Напредък ?

Go down 
+4
gogata222
the_trademark
Nikipetrov7504
DoByG
8 posters
АвторСъобщение
DoByG




Брой мнения : 153
Join date : 11.07.2011
Age : 29
Местожителство : гр. Сопот

Напредък ? Empty
ПисанеЗаглавие: Напредък ?   Напредък ? Icon_minitimeПон Юли 11, 2011 7:19 pm

Здравейте, наскоро намерих този форум и съм доволен че има с кой да коментирам новото занимане. Занимавам се с Кубът около месец.

Първите две седмици редях по началният "Слой по Слой" метод. За двете седмици постигнах 1:10 минутно редене. Ползвах едини кубове който намерих в един магазин за втора употреба (незнайно защо, след като бяха вакумирани, чисто нови и в оригинална опаковка) бяха по левче, после се оказа че са около 3-4 долара в нета. Въртяха се добре, но не достатъчно.

Преди две седмици започнах да уча метода на Фридрич. Напредъка ми за две седмици - 36 секундно редене благодарение и на новият куб - Ghost Hand 3x3x3 II (black) от Lightake - 5 $ и 8 дена доставка(безплатна).

Та въпроса ми е - Имам ли добър напредък или е прекалено бавно 36 сек. за редене от 1 месец (просто нямам с кой да сравня) ?

П.П. Ето едно редене (http://www.vbox7.com/play:03798683b1 ), само че в началото не бързах сериозно, докъто не реших че ще стане бързо. Обикновенно кръста го правя за около 5-6 сек, не за 10 ама ... ОЛЛ скипа не го гледайте редил съм го за същото време без скип.
Върнете се в началото Go down
Nikipetrov7504

Nikipetrov7504


Брой мнения : 741
Join date : 15.01.2009
Age : 48
Местожителство : София

Напредък ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Напредък ?   Напредък ? Icon_minitimeПон Юли 11, 2011 8:24 pm

Като за начало привет в този форум на 111-тия ни член... Smile Wink Smile и
веднага по темата която си захванал мисля, че се сещам за само един човек с толкова бърз напредък без изобщо да се замислям а това е Феликс Земдегс- да настоящия световен шампион (5.66сек.) С такива темпове в усвояването на куба мисля, че може да се похвали единствено той Smile А за хората в този форум без да подценявам никой, мисля че засега ти си с най- бързия напредък за 1 месец 36. сек. си е доста добро . Продължавай все така пък може скоро и мен да катурнеш с по добро време.
Успех във всичко с което се захванеш.... Smile Smile Smile...... и не се възгордявай много просто продължавай със същите темпове, пък наистина ти може да си новия световен лидер един ден Smile
Върнете се в началото Go down
http://www.rubetimer.com/avatar.php?587
the_trademark

the_trademark


Брой мнения : 283
Join date : 11.04.2011
Age : 28

Напредък ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Напредък ?   Напредък ? Icon_minitimeПон Юли 11, 2011 8:38 pm

Привет за начало...
Това е доста добър напредък... Аз мога да го редя от 1 година някъде... Тогава правех времена от по 1:30, но яко се зарибих от една седмица(горе-долу) преди датата на регистрация и сега прегледах 3х3х3--->Най-добро лично време---> страница 3--->Съб Апр 30, 2011 7:48 pm 0:36.90 с кръст, F2L, OLL skip, PLL и мисля, че напредваш доста добре... Аз сега пооставих малко 3х3х3 покрай 4х4х4 и малко ме е яд, защото съм станал по-бавен... Така че упражнение му е майката... Действай в същия дух... бираааа
П.С.
Ако имаш рег в рубтаймер пиши едно лично собщение да се дръпнем... Wink
Върнете се в началото Go down
gogata222

gogata222


Брой мнения : 119
Join date : 08.04.2011
Age : 25
Местожителство : София

Напредък ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Напредък ?   Напредък ? Icon_minitimeВто Юли 12, 2011 8:01 am

ЗДравей Very Happy Very Happy ,
36 сек е доста бърз напредък Феликс за един месец направи 19.82 . Продължавай да връткаш. Практиката му е майката Smile
Върнете се в началото Go down
DoByG




Брой мнения : 153
Join date : 11.07.2011
Age : 29
Местожителство : гр. Сопот

Напредък ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Напредък ?   Напредък ? Icon_minitimeВто Юли 12, 2011 8:07 am

Благодаря за бързите отговори. Не мисля че има място за сравнение с този Феликс Незнамискоиов, но все пак продължавам пък каквото стане.
П.П. Нов Рекорд - 33.82 cheers
Върнете се в началото Go down
gogata222

gogata222


Брой мнения : 119
Join date : 08.04.2011
Age : 25
Местожителство : София

Напредък ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Напредък ?   Напредък ? Icon_minitimeВто Юли 12, 2011 10:05 am

Честито за новия ти личен рекорд Smile Smile
П.П Феликс Земдекс трябва да го знаеш кой е ако не го знаеш виж това https://www.youtube.com/watch?v=zCvmOUpVUfI
Върнете се в началото Go down
spigmata

spigmata


Брой мнения : 802
Join date : 19.05.2009
Age : 31
Местожителство : Бургас

Напредък ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Напредък ?   Напредък ? Icon_minitimeНед Юли 17, 2011 6:41 pm

Da dosta dobyr napredyk az kato pomnq v nachaloto ne znaeh che ima po byrzi formuli ot beginner metoda....i sleznah sled tova za okolo 5 meseca pod 40 minuti....i taka prodyljavai da vyrtish.
Върнете се в началото Go down
DoByG




Брой мнения : 153
Join date : 11.07.2011
Age : 29
Местожителство : гр. Сопот

Напредък ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Напредък ?   Напредък ? Icon_minitimeНед Юли 17, 2011 8:05 pm

40 минути ?! Да не е 40 сек. ?
П.П. Нов рекорд - 31.96
Върнете се в началото Go down
spigmata

spigmata


Брой мнения : 802
Join date : 19.05.2009
Age : 31
Местожителство : Бургас

Напредък ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Напредък ?   Напредък ? Icon_minitimeНед Юли 17, 2011 8:35 pm

Da de 40 sekundi obyrkah se.
Върнете се в началото Go down
DoByG




Брой мнения : 153
Join date : 11.07.2011
Age : 29
Местожителство : гр. Сопот

Напредък ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Напредък ?   Напредък ? Icon_minitimeВто Юли 19, 2011 10:47 am

Имам въпрос - Кога трябва да премина от 2look към пълни OLL и PLL ?
В момента най-доброто ми единично време е 31.92, а най-доброто А12 - 45.33. Време ли е вече да захапя "Голямата баница" или още да дъвча 2look - a ?
П.П. Още нещо се сетих - Как е по-лесно да се учат - първо всички PLL и после всички OLL или да ги меша - на ден по няколко OLL и няколко PLL ?

Благодаря предварително !
Върнете се в началото Go down
Tycho

Tycho


Брой мнения : 367
Join date : 05.07.2010
Age : 44
Местожителство : София

Напредък ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Напредък ?   Напредък ? Icon_minitimeВто Юли 19, 2011 11:14 am

Ми нищо не ти пречи да почнеш да изучаваш ОЛЛ и ПЛЛ.
При ученето им не е добре да прекаляваш с твърде много формули накуп.
Най-добре е по две на ден. Ако установиш, че може да усвоиш и три-четири на ден без на следващия да си ги забравил, може и толкова.
Аз уча по две на месец-два. Twisted Evil
Иначе, първо изучих ПЛЛ, че са по-малко, после захванах полека лека ОЛЛ-ите.
Но не спирай да обръщаш внимание на F2L, че там е най-доброто подобрение в скоростта. Хората и с 2look правят по 15-20сек., само с добър Look-ahead при F2L.
Върнете се в началото Go down
spigmata

spigmata


Брой мнения : 802
Join date : 19.05.2009
Age : 31
Местожителство : Бургас

Напредък ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Напредък ?   Напредък ? Icon_minitimeВто Юли 19, 2011 1:22 pm

Specialno pri men, kogato padnah pod 1 minuta 50-55 sekundi pochnah da ucha 2look i ot nego padnah maksimum na 37-40 sekundi sredno vreme pri uslovie che pyrvite dva reda gi redqh po keyhole metoda....Sled tova nauchiv F2L padnah na 24-27 sekundi sredno mislq i togava pochnah da ucha pyrvo PLL zashtoto sa po malko a pyk OLL da znam maksimum 10-15 algorityma i sym na sredno mislq 19-20.


Последната промяна е направена от spigmata на Вто Юли 19, 2011 6:42 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
TyLo

TyLo


Брой мнения : 74
Join date : 11.11.2011
Age : 27

Напредък ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Напредък ?   Напредък ? Icon_minitimeСъб Дек 17, 2011 8:38 am

Привет Smile Моят напредък (ако изобщо може да се нарече така ) за точно един месец е А12 45 сек и най-добро лично .. 34 сек . В началото чаках да пристигне кубчето ми (27 дена от Лайтейк) за да мога да почвам с него да уча Фридрих системата . В момента с новия куб го редя по Началния метод + 2Look (OLL,Pll) Та се чудя да почвам а уча направо формулите за -F2L- (които са 41 и ги имам принтирани всичките ) или да науча първо това от клиповете на "Badmephisto" където не забелязвам много формули ... Вчера ги изгледах 2,3 пъти и като почнах да го редя времето ми отиде на 1.40 мин Сега да се опражнявам ли на този начин за да разпознавам двойките и да ги правя по-бързо или да почвам да уча направо 40-те формулки
Върнете се в началото Go down
shopusabg

shopusabg


Брой мнения : 47
Join date : 04.12.2011
Age : 39
Местожителство : София/Плевен/Пловдив

Напредък ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Напредък ?   Напредък ? Icon_minitimeСъб Дек 17, 2011 8:55 am

Това което си видял в блога на "Badmephisto" е интуитивен F2L, ако забележиш, това което той обяснява и формулите не се различава съществено. Комбинирай двете, за да поучиш най-добър резултат.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Напредък ? Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Напредък ?   Напредък ? Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Напредък ?
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
RubikBG :: 3x3x3-
Идете на: