RubikBG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RubikBG

BCA-Bulgarian Cubing Association
 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Кубчето...

Go down 
5 posters
АвторСъобщение
madeyed

madeyed


Брой мнения : 3
Join date : 05.01.2012
Age : 28
Местожителство : Казанлък

Кубчето...  Empty
ПисанеЗаглавие: Кубчето...    Кубчето...  Icon_minitimeЧет Яну 05, 2012 3:38 pm

Темата е относно това какво кубче бихте ми препоръчали. Преди месец и полвина - два си купих кубче от леветата и почнах да го редя и успях за няколко дена да го подредя и се зарибих ужасно много. От тогава всеки ден седя и го редя в нас, но кубовете които намирам в града са под всякаква критика. Минали са 10тина куба през ръцете ми. Сега ги редя кубовете за около 3 мин., но забиват и е много трудно. Много хора ми казаха да си взема куб от Без Паника, но не съм наясно много с това дали да си взема куб от там или от сайтовете, които видях в другите теми. И бихте ли дали малко информация за разликата между този куб от 17 лева и този от 20? И тъй като съм новак може ли да ми обясните нещата за тези пружинки, ядра и за неразглобяемите кубове? Smile
Върнете се в началото Go down
forever_alone




Брой мнения : 93
Join date : 29.12.2011
Местожителство : Студентски град

Кубчето...  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кубчето...    Кубчето...  Icon_minitimeЧет Яну 05, 2012 5:03 pm

Тъй като и аз съм нов и не съм наясно със кубовете като цяло мога да кажа само за кубовете от без паника. Купих си от 17 лева и не ти го препоръчвам. Very Happy В момента пред мен са и двата, но този от 20 лева си е много по-добър. Върти се много по-лесно. Този от 17 лева трябва да го подравняваш прекалено старателно, за да можеш да го завъртиш и за да не попва...Разхлабих му болтовете, малко по-свободно е, но все пак е трудно. Не знам все още колко може да му помогне смазката, но не вярвам точно на това да помогне достатъчно. Според описанието на куба по-скъпият е от по-твърда пластмаса и не се изтърква толкова, но това не мога да го кажа от опит. Този от 17 лева за 2 седмици се изтърка много и се задръсти от прах, а все още е стегнат и се върти трудно- с пръсти не можеш. Това е моят опит досега. Smile В момента уча fingertricks с едно кубче от магазин за 1 лев, но е учудващо добро за такъв магазин... Сече си ъгли под 45 градуса, не попва, върти се страшно лесно... Но от тези 2-те - задължително 20 левовото според мен.Wink
Върнете се в началото Go down
BoByS

BoByS


Брой мнения : 455
Join date : 27.01.2009
Age : 35
Местожителство : Прага

Кубчето...  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кубчето...    Кубчето...  Icon_minitimeЧет Яну 05, 2012 5:49 pm

Здрасти и добре дошъл сред нас! Smile

В общи линии, колегата описа какво трябва да знаеш за кубчетата от БезПаника. Аз имам и двата варианта, но редя това от 20 лв.
Пружините служат за преместване на блоковете на пъзелите "нагоре" (така най-просто може да се обясни според мен Very Happy). Това особено много помага при т.нар. "cutting corners", което е завъртане примерно на дясната страна при положение, че горната не е в правилната си позиция до определен ъгъл. При добрите производители, ъгълът е около 45 градуса, а може дори и повече, както е при Жан Чи-то. Smile
Сферички обикновено се използват при некубоидалните пъзели (Pyraminx, Megaminx и др.) и служат за по-лесно ориентиране на отделни елементи. Примерно, в Pyraminx-а, това са крайните тетраедърчета.
Най-добре сподели дали имаш дебитна карта, регистрирана в системата на PayPal. Ако имаш - така ще е най-лесно, защото можеш да си поръчаш най-добрите и качествени пъзели на цени под тези в БезПаника. Вярно, чака се около месец, но...повярвай ми - струва си всяка една секунда от това чакане. santa Лично аз предпочитам КИТ-овете за 3х3, защото сам можеш да си го сглобиш и да го нагласиш според своите нужди... Но тъй като си нов, най-добре започни с покупката на вече сглобен пъзел.
Ако имаш такава карта, директно ще ти дадем линкове към пъзели...
Поздрави!
Върнете се в началото Go down
madeyed

madeyed


Брой мнения : 3
Join date : 05.01.2012
Age : 28
Местожителство : Казанлък

Кубчето...  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кубчето...    Кубчето...  Icon_minitimeПет Яну 06, 2012 12:12 pm

Благодаря за бързите отговори Smile . Имам дебитна карта. Smile
Идеята ми беше например да си поръчам едно кубче от Без Паника и да се науча да го редя бързо и после да си купя едно кубче от вече по-добрите. Така няма ли да е по добре?
Върнете се в началото Go down
forever_alone




Брой мнения : 93
Join date : 29.12.2011
Местожителство : Студентски град

Кубчето...  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кубчето...    Кубчето...  Icon_minitimeПет Яну 06, 2012 3:32 pm

По принцип би било по-добре, за да не прецакаш хубавото кубче, докато се научиш да го редиш. Wink Между другото установих, че и това от 17 лева е вариант- малко ш!@#ка 320 и спрей силикон направиха чудеса. Тъкмо почистих от спрея масата... Very Happy Сега ще го направя да сече ъгли и... Smile Ако не ти се дават 3-те лева... Wink
Върнете се в началото Go down
BoByS

BoByS


Брой мнения : 455
Join date : 27.01.2009
Age : 35
Местожителство : Прага

Кубчето...  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кубчето...    Кубчето...  Icon_minitimeПет Яну 06, 2012 3:42 pm

forever_alone написа:
По принцип би било по-добре, за да не прецакаш хубавото кубче, докато се научиш да го редиш. Wink Между другото установих, че и това от 17 лева е вариант- малко ш!@#ка 320 и спрей силикон направиха чудеса. Тъкмо почистих от спрея масата... Very Happy Сега ще го направя да сече ъгли и... Smile Ако не ти се дават 3-те лева... Wink

По принцип е така... И моето го ш!@#их яко, но нищо не стана. Ако разхлабя пружините дори с половин оборот и "попват" отделните детайлчета... Лично за мен е неудобен вариант... Но, въпрос на вкус. Smile
Поздрави!
Върнете се в началото Go down
spigmata

spigmata


Брой мнения : 802
Join date : 19.05.2009
Age : 31
Местожителство : Бургас

Кубчето...  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кубчето...    Кубчето...  Icon_minitimeПет Яну 06, 2012 4:54 pm

Има доста теми по въпроса, една от които е тази и в скоро време ще изтрия тази така че ако искате си преместете постовете в другата....
Върнете се в началото Go down
iiWaN4o0o!!

iiWaN4o0o!!


Брой мнения : 32
Join date : 28.11.2011
Age : 29
Местожителство : Бургас

Кубчето...  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кубчето...    Кубчето...  Icon_minitimeВто Фев 07, 2012 8:58 pm

Здравей!!! Аз в момента съм с кубчето от БезПаника от начало беше много гадно и стегнато но след като го връткаш една седмица и го почистиш и като му сложиш селикон става много добро.А това от 20 лв то е по-отпуснато но не сече ъгли абе аз съм си доволен от това от 17 лв един мой приятел има това от 20 лв и не ми е много удобно някакво е по такова (дървено). И лепенките му станаха на нищо за 2-3 седмици усилено редене. Но твои пари твой избор както ти решиш надявам се че помогнах.



ПОЗДРАВИ!!!
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Кубчето...  Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Кубчето...    Кубчето...  Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Кубчето...
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Въпрос за кубчето
» Кубчето на Рубик 3x3x3
» Как да наредим кубчето на рубик?
» Как да поддържаме кубчето чисто и гладко
» Робот, нареждащ кубчето на Рубик

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
RubikBG :: 3x3x3-
Идете на: