RubikBG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RubikBG

BCA-Bulgarian Cubing Association
 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Въпрос за кубчето

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
DeniX




Брой мнения : 4
Join date : 09.02.2012

Въпрос за кубчето Empty
ПисанеЗаглавие: Въпрос за кубчето   Въпрос за кубчето Icon_minitimeЧет Фев 09, 2012 6:23 pm

значи аз съм нов купих си едно кубче от БезПаника днеска си го взех наредих го 3-4 пъти ама много вдървено знам, че до 2-рата седмица нетрябва да се смазват но как да го разхлабя поне малко ?
Върнете се в началото Go down
forever_alone




Брой мнения : 93
Join date : 29.12.2011
Местожителство : Студентски град

Въпрос за кубчето Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за кубчето   Въпрос за кубчето Icon_minitimeЧет Фев 09, 2012 6:33 pm

Ако е от 17 лева- с нещо остро махни капачетата на центровете и разхлаби малко болтчетата. Ако е от 20- мисля, че не се отваря. Аз малко го намалих с ш!@#ка (странно изглежда като го цензурира :Д), обаче след като се изтърка още от въртене и почна много да попва, макар и да е стегнато докрай вече.Под попва имам предвид да ми се разпада половината куб Very Happy
Върнете се в началото Go down
DeniX




Брой мнения : 4
Join date : 09.02.2012

Въпрос за кубчето Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за кубчето   Въпрос за кубчето Icon_minitimeЧет Фев 09, 2012 6:39 pm

а как по-точно да го направя това щото досега съм си играл смао с тия от левчето и като се разпадне в коша и бегам за ново ;дд
Върнете се в началото Go down
ernio

ernio


Брой мнения : 177
Join date : 04.02.2012
Age : 24
Местожителство : София

Въпрос за кубчето Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за кубчето   Въпрос за кубчето Icon_minitimeЧет Фев 09, 2012 6:46 pm

DeniX написа:
а как по-точно да го направя това щото досега съм си играл смао с тия от левчето и като се разпадне в коша и бегам за ново ;дд

Ако питаш за смазването в БезПаника пише (ако си с куб от 20 лева)- "Ако се притеснявате да разглобите куба, много елементарно и бързо решение е да пръснете на няколко места триещите се плоскости, като завъртите последователно различните страни на 45°, така че местата, където има търкане да се открият". Дано съм помогнал.

Поздрави!
Върнете се в началото Go down
https://rubik-forumbg.bulgarianforum.net
DeniX




Брой мнения : 4
Join date : 09.02.2012

Въпрос за кубчето Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за кубчето   Въпрос за кубчето Icon_minitimeЧет Фев 09, 2012 6:54 pm

ами не аз съм с кубче от 17лв и аз питам за разхлабване а не за смазка а и за смазката какво да използвам?? дали вазелин на желе или силиконов спрей?
Върнете се в началото Go down
forever_alone




Брой мнения : 93
Join date : 29.12.2011
Местожителство : Студентски град

Въпрос за кубчето Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за кубчето   Въпрос за кубчето Icon_minitimeЧет Фев 09, 2012 7:06 pm

Тука някъде имаше тема за смазките- мисля, че беше в "поддръжка" Wink За махането на капачето- завърти горния слой под 45 градуса и надигни средното парче докато излезе. Като го изкараш ще имаш видимост към капачето на центъра. С нож или нещо друго остро можеш да надигнеш капачето и под него ще видиш болтчето Wink
Върнете се в началото Go down
DeniX




Брой мнения : 4
Join date : 09.02.2012

Въпрос за кубчето Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за кубчето   Въпрос за кубчето Icon_minitimeЧет Фев 09, 2012 7:26 pm

Да видях ядрото и тия болтчета сега какво да правя с ножа ??
Върнете се в началото Go down
forever_alone




Брой мнения : 93
Join date : 29.12.2011
Местожителство : Студентски град

Въпрос за кубчето Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за кубчето   Въпрос за кубчето Icon_minitimeЧет Фев 09, 2012 8:02 pm

Very Happy Ножа беше, за да махнеш капачето Wink При мен беше много плътно и с нокти не можах. Сега взимаш една отвертка и разхлабваш малко болтчетата. Трябва да си прецениш колко- да е хлабаво, но да не ти изскачат парчета докато го редиш. Wink Аз му махнах едновременно шестте центъра и постепенно започнах да стягам и да разхлабвам докато се получи оптимален ефект. От тук вече ти си преценяш на въртене.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Въпрос за кубчето Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за кубчето   Въпрос за кубчето Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Въпрос за кубчето
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Кубчето...
» Кубчето на Рубик 3x3x3
» Как да наредим кубчето на рубик?
» Робот, нареждащ кубчето на Рубик
» Как да поддържаме кубчето чисто и гладко

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
RubikBG :: 3x3x3-
Идете на: