RubikBG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RubikBG

BCA-Bulgarian Cubing Association
 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 3x3x3 Blindfolded Дискусия

Go down 
4 posters
АвторСъобщение
BoByS

BoByS


Брой мнения : 455
Join date : 27.01.2009
Age : 35
Местожителство : Прага

3x3x3 Blindfolded Дискусия Empty
ПисанеЗаглавие: 3x3x3 Blindfolded Дискусия   3x3x3 Blindfolded Дискусия Icon_minitimeПет Апр 27, 2012 3:41 pm

Моля предварително някой модератор да прехвърли мненията, свързани с тази тема от тук -> https://rubik-forumbg.bulgarianforum.net/t67p195-topic (страници 13 и 14).

cubydoo написа:
BoByS написа:
Да, при Pochman и Old Pochman, еджовете се ориентират и пермутират наведнъж... Иначе корнерите са си както винаги - ориентация и след това пермутация.
Поздрави!

П.п. Купих си blindfold (превръзката за очи) от Ebay за 0.99$ с безплатна доставка. Smile Доста изгодно... При положение, че няма да го ползвам постоянно (визирам спане), това означава, че качеството ме задоволява...
https://www.youtube.com/watch?v=xT2UBYhX5uM и корнерите са без

Сега видях, че си прав... Урокът на badmephisto е много полезен за еджовете, аз това и съм гледал от него. Smile Все пак, 30 минутно видео е...
Не съм пробвал с Т-пермутация, засега въртя само този ПЛЛ: R U2 R' U' R U2 L' U R' U' L, тъй като това е най-бързият алгоритъм въобще, който владея. Smile
Поздрави!
Върнете се в началото Go down
spigmata

spigmata


Брой мнения : 802
Join date : 19.05.2009
Age : 31
Местожителство : Бургас

3x3x3 Blindfolded Дискусия Empty
ПисанеЗаглавие: Re: 3x3x3 Blindfolded Дискусия   3x3x3 Blindfolded Дискусия Icon_minitimeСъб Апр 28, 2012 2:48 am

Сря Апр 25, 2012 5:44 pm
BoByS написа:
Най-после имам записано време (а с това и автоматично лично постижение) в дисциплината 3x3x3 Blindfolded (т.е. със затворени очи) - 6:23.84 (време + инспекция), като инспекцията беше приблизително 4:30 минути. Късметлийски скрамбъл с 3 правилно позиционирани еджа, но завъртяни наопаки и 2 вече наредени еджа. Smile Не съм сигурен дали щях да запомня последователността от ходове, ако всичките бяха разбъркани подобаващо...
Поздрави!

Сря Апр 25, 2012 8:46 pm
cubydoo написа:
По кой метод редиш?

Сря Апр 25, 2012 10:24 pm
BoByS написа:
По принцип съм си систематизирал собствена система, която се базира на последователността: Corner Orientation > Corner Permutation > Edge Orientation + Permutation. Ориентацията и пермутацията на еджове се извършва едновременно, т.е. не е като 3ОР метода... Smile Недостатъкът е в това, че се помни доста по-дълга последователност за еджовете... Нямам данни дали е по-бързо така от ориентация и след това пермутация.
Все още имам проблеми с преминаването от един cicle в друг... От 10 нареждания съм наредил кубчето 4 пъти. Но с практиката ще стане. Smile
Поздрави!

Редакция: Някой знае ли откъде да си купя превръзка за очите? Като тези, които се използват при пътуване... Ще съм много благодарен, ако някой сподели. Smile

Сря Апр 25, 2012 10:27 pm
lubo88 написа:
Maйка ми си купи от Джъмбо Very Happy Very Happy Иделна за редене на кубче хД

Чет Апр 26, 2012 6:03 pm
cubydoo написа:
Аз мога само 2x2x2 и сега ще почвам 3ката, обаче с Pochmann. Там ориентираш и пермутираш наведнъж.

Чет Апр 26, 2012 7:35 pm
BoByS написа:
Да, при Pochman и Old Pochman, еджовете се ориентират и пермутират наведнъж... Иначе корнерите са си както винаги - ориентация и след това пермутация.
Поздрави!

П.п. Купих си blindfold (превръзката за очи) от Ebay за 0.99$ с безплатна доставка. Smile Доста изгодно... При положение, че няма да го ползвам постоянно (визирам спане), това означава, че качеството ме задоволява...

Чет Апр 26, 2012 9:53 pm
cubydoo написа:
https://www.youtube.com/watch?v=xT2UBYhX5uM и корнерите са без



Върнете се в началото Go down
BoByS

BoByS


Брой мнения : 455
Join date : 27.01.2009
Age : 35
Местожителство : Прага

3x3x3 Blindfolded Дискусия Empty
ПисанеЗаглавие: Re: 3x3x3 Blindfolded Дискусия   3x3x3 Blindfolded Дискусия Icon_minitimeСъб Апр 28, 2012 9:22 am

Благодаря ти, Тошко! Smile Така няма да спамим другата тема...
Поздрави!
Върнете се в началото Go down
BoByS

BoByS


Брой мнения : 455
Join date : 27.01.2009
Age : 35
Местожителство : Прага

3x3x3 Blindfolded Дискусия Empty
ПисанеЗаглавие: Re: 3x3x3 Blindfolded Дискусия   3x3x3 Blindfolded Дискусия Icon_minitimeЧет Мар 20, 2014 3:13 pm

Напоследък тренирам предимно 3х3 със затворени очи, тъй като ми се иска да съм малко по-константен в това. Smile
Първо започнах с разделяне на скрамбълите на само корнери и само еджове (PrismaPuzzle timer поддържа тази функция), като, по обясними причини, няма как да се падне паритет. От 12 нареждания, 8 пъти подреждам успешно еджовете и 10 пъти - корнерите. След двудневно трениране, за около 30-60 минути на ден, преминах към цялостни разбърквания на кубчето, тъй като се чувствах много по-уверен.
Все още успеваемостта ми е ниска - от 3-5 опита успявам да наредя 1 или най-много 2. А понякога и не успявам. SmileНе че забравям последователността от движения, просто понякога не гледам достатъчно и запомням самите позиции грешно (поради въртенето на кубчето при инспекцията). Следва да подобря най-вече тази част... Отнема ми около 2-2:30 минути да запомня цялото кубче.

Ето примери за последните дни:
3:13.98 [PB]  ->  20.03.2014 17:07:06  ->  L U R2 U2 F2 D2 F2 R2 D F2 L' B' R U' B' D2 L B2 L D' B R2 F D R2 (С паритет)
4:04.85  ->  19.03.2014 21:34:17  ->  D B D' R B D' B U2 F2 L B L U' F' D' B2 R2 F D L U2 B' U F' R' (Без паритет)
4:59.23  ->  18.03.2014 23:12:18  ->  U' B' L' U R B2 U' R U B R' B' L2 F2 L D' B U' R D F2 L D B D2 (Без паритет)

Методът, който използвам:
За корнери - Old Pochman, т.е. Y-пермутация без F и F' отпред и в края на алгоритъма.
За еджове -  Old Pochman, т.е. Ja, Jb и T пермутации, 1 буфер и позициониране на еджове в 3 позиции на U слоя (това много помага при сетъп ходовете, тъй като ги намалява до 1-3).
Запомняне ("мемо"): Първо корнерите (картинен метод), след това еджовете (sound edges). При подреждането, първо започвам с еджовете, след което корнерите. Това се прави поради факта, че картинният метод е по-дълготрайна памет от sound edges, поради което се налага първо да се подреди частта, която се забравя по-лесно, а след това - по-дълготрайната памет. Smile
В случай на флипнат едж, използва M U M U M U2 M' U M' U M' U2, като го бутам на позиция "Б" - UL. SmileПри корнерите преди използвах флипър-алгоритмите за въртене по часовниковата и обратно на часовниковата стрелка, но в последно време не ги правя - просто запомням като отделен цикъл с букви, така или иначе, при корнерите не са особено много буквите...

Поздрави!

P.S. Вече най-после мога да обяснявам на хората така, че да схванат нещата. На мен ми отне 2 години време, за да разбера как се преминава от един цикъл в друг...  bounce 
Върнете се в началото Go down
Vakajam

Vakajam


Брой мнения : 31
Join date : 19.05.2013
Age : 25
Местожителство : Самоков

3x3x3 Blindfolded Дискусия Empty
ПисанеЗаглавие: Re: 3x3x3 Blindfolded Дискусия   3x3x3 Blindfolded Дискусия Icon_minitimeПет Юни 13, 2014 4:12 pm

Реденето със затворени очи ми стана любима дисциплина.

Личен рекорд-3 мин, 15 сек.  Very Happy 

Още обаче не съм правил свестно средно време, защото е много изморително и нямам време..  Very Happy
Върнете се в началото Go down
pacata_99

pacata_99


Брой мнения : 243
Join date : 28.10.2013
Age : 23
Местожителство : Белгия Лихтервелде , България Плевен

3x3x3 Blindfolded Дискусия Empty
ПисанеЗаглавие: Re: 3x3x3 Blindfolded Дискусия   3x3x3 Blindfolded Дискусия Icon_minitimeСъб Юни 14, 2014 10:58 am

видях този пост и се вдъхнових на науча класик похман. сега като го разучих разбрах че е много лесно. само проблема ми е запомнянето на това кой едж или корнер къде да поставя.в интернет казват да си правим историй или комбинаций от букви но на мен това не ми помага, нига да редя само по 3 парчета наведнъж. също и не разбрах как да пресметна кога имам парити след като си свърша еджовете така че корнерите да се оправят, знам ре след тва трябва да се направи R перм но не знам как да го пресметна. броят там некви 1st cycle 2nd cycle и тн.
Върнете се в началото Go down
Vakajam

Vakajam


Брой мнения : 31
Join date : 19.05.2013
Age : 25
Местожителство : Самоков

3x3x3 Blindfolded Дискусия Empty
ПисанеЗаглавие: Re: 3x3x3 Blindfolded Дискусия   3x3x3 Blindfolded Дискусия Icon_minitimeСъб Юни 14, 2014 4:21 pm

Аз запомням всичко с почукване и като запомням цветовете, никакви истории или букви.

А за паритета - ако си направил четен брой алгоритми за нареждането на еджовете, не правиш, а ако си направил нечетен брой алгоритми, правиш R пермутация и след това корнерите.

Най-удобно е първо да започнеш да правиш нареждания само на еджовете и да се упражняваш само на корнерите с 2x2  Very Happy
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





3x3x3 Blindfolded Дискусия Empty
ПисанеЗаглавие: Re: 3x3x3 Blindfolded Дискусия   3x3x3 Blindfolded Дискусия Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
3x3x3 Blindfolded Дискусия
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Дискусия: 3x3 Blindfolded (затворени очи)
» Blindfolded или редене без да гледаме !
» Какво ще препоръчате
» Края на живота на едно 3x3 :(
» V cube 3x3x3

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
RubikBG :: 3x3x3-
Идете на: