RubikBG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RubikBG

BCA-Bulgarian Cubing Association
 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 V-cube 5x5 (Mod)

Go down 
5 posters
АвторСъобщение
BoByS

BoByS


Брой мнения : 455
Join date : 27.01.2009
Age : 35
Местожителство : Прага

V-cube 5x5 (Mod) Empty
ПисанеЗаглавие: V-cube 5x5 (Mod)   V-cube 5x5 (Mod) Icon_minitimeПет Юни 15, 2012 7:09 am

Здравейте, приятели! Smile
Както споменах във "Фукня"-та, си бях купил V-cube 5 и V-cube 7 (черни) от БезПаника. 7-цата се върти чудесно, по нея нямам забележки, но 5-цата беше отвратителна. При първото завъртане, изскочи синята централна капачка. Самото кубче беше ужасно стегнато и беше практически невъзможно за нормално редене без нерви. Smile Да не говоря за кликащия механизъм - направо си беше като кречетало и ръцете ми вибрираха при всяко завъртане на външен слой. Smile
В крайна сметка, реших да го модвам, защото така или иначе нямаше как да се оправи... Тъй като бях поръчал в края на април едно резервно ядро + пружини + болтове за 3х3, реших да го използвам именно за петицата. Smile Отрязах и фабричното ядро (това препоръчват американците срещу много стегнато кубче) (Всъщност, ако някой не знае - V-cube 5, 6 и 7 нямат настройваеми ядра. Имат пружини и болтове, но не се затягат и оттягат), извадих централните капачки и започнах да се чудя как да извадя болтовете. Пробвах с поялник, както от клипчето в Youtube, но при мен не се получи...болтът се нагряваше много, но остатъка от ядрото така и не излизаше. След доста мислене, изпилих вътрешната част на капачките, заедно с остатъка от ядрото и болта, на грубия шмиргел на работа. Това трябваше да стане много внимателно, за да не нараня повърхнината вътре, която държи пружината за болта. Успях да измъкна болтовете с цената на 2 изгорени пръста, но...всяко зло за добро. Smile
От "ЕвроБолт" купих 20 болта М3х25 (което е приблизителен метричен еквивалент на американския #4-40 х 1''), което ми излезна точно 80 ст.. Болтовете са с плоска глава и "+" за кръстата отвертка.
След като изпилих с фина ш!@#ка централните елементи + вътрешната част на корнерите (за да премахна кликването), сглобих цялото кубче (всъщност за това ми трябваше да го сглобя над 3 пъти), смазах го и след това около час се занимавах с настройката на пружините. Наложи се и да прекарам по едно свредло с ф3.2мм през отворите в централните елементи, защото болтовете не минаваха спокойно. Smile Смазването го извърших с 30к твърдата ми смазка, нанесена върху кърпичка за очила (някога ми бяха подарени в един магазин). Заводските пружини на 5-цата бяха изключително твърди, затова сложих тези, които дойдоха с ядрото - бяха доста по-меки. Стана направо супер....след необходимата настройка на болтовете, разбира се.
Ефектът чак ме изненада, защото по едно време бях напълно отписал това кубче: Премахнах напълно кликането на външните слоеве, въртенето на кубчето е много бързо, успях да постигна малък кътинг-корнер, капачките вече не попват.
И все пак, разликата между стегнато кубче и попващо при V-cube 5 е изключително тънка - обикновено около четвърт оборот на болта е фатална, затова моето има някакъв риск от попване. Smile Но...въпреки това си го харесвам и много се радвам, че успях да постигна този ефект и да спася този пъзел! Освен него имам и ShengShou 5x5 и YJ 5x5, но все пак мисля, че везните вече започват малко да клонят към V-cube 5 по бързина. Smile

Смятам, че няма нищо неясно, а и снимки на процеса нямам... Но ако има някой, който да пита нещо - насреща съм за помощ.
Поздрави и надявам се да съм помогнал на някого сега или завбъдеще...
Върнете се в началото Go down
stanislav

stanislav


Брой мнения : 142
Join date : 06.05.2014
Age : 23
Местожителство : Варна

V-cube 5x5 (Mod) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: V-cube 5x5 (Mod)   V-cube 5x5 (Mod) Icon_minitimeПон Юни 02, 2014 6:49 pm

Явно ако моднеш куба може всичко в него да се промени.


Последната промяна е направена от stanislav на Съб Окт 18, 2014 7:43 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
pacata_99

pacata_99


Брой мнения : 243
Join date : 28.10.2013
Age : 23
Местожителство : Белгия Лихтервелде , България Плевен

V-cube 5x5 (Mod) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: V-cube 5x5 (Mod)   V-cube 5x5 (Mod) Icon_minitimeПон Юни 02, 2014 7:29 pm

абе какво се занимавате с глупости moyu 5x5 ще излиза скоро Very Happy . гледах едно ънбоксинг на мини аолонг и там имаше брошура в която са показани дизайните на всички moyu кубове. там имаше и 5х5 6х6 7х7 които е заоблен и 15х15. но не се знае точно кога ще излезнат. притеснявам се че цената ще е доста скъпа защото като гледа 4х4 оусу е 25 долара 5х5 може да е 40 долара
Върнете се в началото Go down
forever_alone




Брой мнения : 93
Join date : 29.12.2011
Местожителство : Студентски град

V-cube 5x5 (Mod) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: V-cube 5x5 (Mod)   V-cube 5x5 (Mod) Icon_minitimeВто Юни 03, 2014 7:08 pm

Модовете не са глупости, а само подобряват куба (явно за това кубче не е било само подобрение). Къде е тръпката винаги да се купува ново по-добро- много по-интересно е като опиташ сам да си го направиш по-добро Wink Аз имам ShengShou и си го моднах вместо да си купя ново макар шенгшу-то да си беше добре...
Върнете се в началото Go down
stanislav

stanislav


Брой мнения : 142
Join date : 06.05.2014
Age : 23
Местожителство : Варна

V-cube 5x5 (Mod) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: V-cube 5x5 (Mod)   V-cube 5x5 (Mod) Icon_minitimeВто Юни 03, 2014 7:26 pm

На мен не ми се модва,защото аз не искам да съм много добър на 5х5.


Последната промяна е направена от stanislav на Съб Окт 18, 2014 7:45 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
pacata_99

pacata_99


Брой мнения : 243
Join date : 28.10.2013
Age : 23
Местожителство : Белгия Лихтервелде , България Плевен

V-cube 5x5 (Mod) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: V-cube 5x5 (Mod)   V-cube 5x5 (Mod) Icon_minitimeСря Юни 04, 2014 1:03 pm

знам че не са глупости но просто аз нямам инструменти за модване. преди мама имаше едни като дрелка с накрайник за пилене на нокти което е много добре за обработване на пластмаса . аз съм по мързелив и за това не модвам пък и знам че moyu е най добрата марка за сега
Върнете се в началото Go down
forever_alone




Брой мнения : 93
Join date : 29.12.2011
Местожителство : Студентски град

V-cube 5x5 (Mod) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: V-cube 5x5 (Mod)   V-cube 5x5 (Mod) Icon_minitimeЧет Юни 05, 2014 5:19 am

И аз нямам инструменти, правих го само с ш!@#ка.
Върнете се в началото Go down
pacata_99

pacata_99


Брой мнения : 243
Join date : 28.10.2013
Age : 23
Местожителство : Белгия Лихтервелде , България Плевен

V-cube 5x5 (Mod) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: V-cube 5x5 (Mod)   V-cube 5x5 (Mod) Icon_minitimeЧет Юни 05, 2014 5:40 am

със ш!@#ка много работа и не е толкова прецизно и както казах мързелив съм Very Happy 
Върнете се в началото Go down
forever_alone




Брой мнения : 93
Join date : 29.12.2011
Местожителство : Студентски град

V-cube 5x5 (Mod) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: V-cube 5x5 (Mod)   V-cube 5x5 (Mod) Icon_minitimeПет Юни 06, 2014 3:35 am

Става по-прецизно с ш!@#ка , защото взимаш по малко. С инструмент може лесно да отнемеш повече пластмаса и да прецакаш куба. Но така става много по-бавно и е досадно. Т.к 5х5 го правих на етапи, за да не го оувърмодна, ми е отнело 3 пъти по 2-3 часа, един лист ш!@#ка 180 и 1 лист ш!@#ка 300. Иска още веднъж, но не съм се наканил. На 4 на 4 направих само Конста мод и ми отне само около час. Но примерно за 4 на 4, дори и да имах инструменти- не бих ги използвал върху малките вътрешни парчета да речем.
Върнете се в началото Go down
the_trademark

the_trademark


Брой мнения : 283
Join date : 11.04.2011
Age : 28

V-cube 5x5 (Mod) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: V-cube 5x5 (Mod)   V-cube 5x5 (Mod) Icon_minitimeВто Юни 24, 2014 9:05 am

Аз съм си моднал всичко на моя V-Cube 5x5 и сега е доста прилично кубче. Малко попва, но се свиква. Вярно, че беше голям чанч с ш!@#ка сам, но в крайна сметка се получи добре. Смених ядрото, махнах щтракащия механизъм и му направих Флориан, от който нямаше голям смисъл. Ааа да и му смених стикерите на жълтата, зелената и оранжевата страна, за да стане half-bright. Ако ти се занимава модвай. С Флориан не си хаби труда и времето, не си струва, но подмяната на ядрото е задължително подобрение, просто става друг куб. Smile 
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





V-cube 5x5 (Mod) Empty
ПисанеЗаглавие: Re: V-cube 5x5 (Mod)   V-cube 5x5 (Mod) Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
V-cube 5x5 (Mod)
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» V-cube или Rubik's cube 4х4х4
» YJ 3x3x3 CUBE
» V-cube 4
» Нов V-CUBE
» floppy cube

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
RubikBG :: 5x5x5-
Идете на: