RubikBG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RubikBG

BCA-Bulgarian Cubing Association
 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Проблем с кубче от БезПаника

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
Genev




Брой мнения : 3
Join date : 04.11.2012

Проблем с кубче от БезПаника Empty
ПисанеЗаглавие: Проблем с кубче от БезПаника   Проблем с кубче от БезПаника Icon_minitimeНед Ное 04, 2012 7:57 pm

Купих си кубче 3х3х3 за 20 лева от магазин БезПаника, но още първия ден го изпуснах и лицето (частта е като капачка) на средното оранжево квадратче изпадна. Закрепих го обратно без проблем, но в момента (3-4 дена по-късно) парчето почва да пада все по-лесно. Въпросът ми може да ви се стори доста глупав, но все пак това ми е първото кубче и не ми е много ясен механизмът му.
Ако залепя парчето с лепило това ще попречи ли на евентуално смазване на куба или на някаква друга профилактика за която е нужно разглобяването на куба?
Просто си мисля, че тази част не се вади случайно, а служи за някаква капачка.
Върнете се в началото Go down
Vali0

Vali0


Брой мнения : 14
Join date : 04.11.2012
Age : 31

Проблем с кубче от БезПаника Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Проблем с кубче от БезПаника   Проблем с кубче от БезПаника Icon_minitimeНед Ное 04, 2012 8:05 pm

Здравей!

Я ми кажи вътре има ли болче?

Ако няма или пък да има то служи за натягане или разтягане на пружините които държат и движат целия куб. Ако е много стегнато кубчето върви тегаво, ако е много разхлабено може да попне(да падне някакъв център и да се разглоби куба)
Принципно за това се използват тия капачета, иначе нямат почти нищо общо със смазването(със силиконов спрей).

П.С. доколкото съм запознат това кубче от 20лв. няма болчета за натягаде а само 1-2 за разглабяне
П.П.С тема: https://rubik-forumbg.bulgarianforum.net/t332-topic


Последната промяна е направена от Vali0 на Нед Ное 04, 2012 8:24 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Genev




Брой мнения : 3
Join date : 04.11.2012

Проблем с кубче от БезПаника Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Проблем с кубче от БезПаника   Проблем с кубче от БезПаника Icon_minitimeНед Ное 04, 2012 8:15 pm

Ами не е болтче. Прилича ми на глава на нит. Следователно няма проблем да го залепя с лепило нали?
Върнете се в началото Go down
Vali0

Vali0


Брой мнения : 14
Join date : 04.11.2012
Age : 31

Проблем с кубче от БезПаника Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Проблем с кубче от БезПаника   Проблем с кубче от БезПаника Icon_minitimeНед Ное 04, 2012 8:22 pm

прочети темата и ще видиш че един човек точно това е направил Smile
щом е от 20лв лепи и върти яко Smile
Върнете се в началото Go down
Genev




Брой мнения : 3
Join date : 04.11.2012

Проблем с кубче от БезПаника Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Проблем с кубче от БезПаника   Проблем с кубче от БезПаника Icon_minitimeНед Ное 04, 2012 8:26 pm

Благодаря много!
П.П.: Почвам го! Twisted Evil
Върнете се в началото Go down
spigmata

spigmata


Брой мнения : 802
Join date : 19.05.2009
Age : 31
Местожителство : Бургас

Проблем с кубче от БезПаника Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Проблем с кубче от БезПаника   Проблем с кубче от БезПаника Icon_minitimeЧет Ное 08, 2012 10:38 pm

Не го тъпчи с лепило сложи му малко колкото да се закрепи и го остави....то ще си държи и с малко лепило.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Проблем с кубче от БезПаника Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Проблем с кубче от БезПаника   Проблем с кубче от БезПаника Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Проблем с кубче от БезПаника
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Кубчета от Безпаника
» Проблем с реденето на 3-тия ред
» Проблем с 2х2
» Проблем с F2l
» Проблем с реденето

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
RubikBG :: 3x3x3-
Идете на: