RubikBG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RubikBG

BCA-Bulgarian Cubing Association
 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 ShengShou Pyraminx или Meffert's Pyraminx for Speed Solving

Go down 
5 posters
АвторСъобщение
IFo




Брой мнения : 37
Join date : 22.01.2013
Age : 33

ShengShou Pyraminx или Meffert's Pyraminx for Speed Solving Empty
ПисанеЗаглавие: ShengShou Pyraminx или Meffert's Pyraminx for Speed Solving   ShengShou Pyraminx или Meffert's Pyraminx for Speed Solving Icon_minitimeВто Фев 19, 2013 1:28 pm

Искам да си взимам Pyraminx, но се чудя кой от двата е по-добър, та съответно кой да си взема.
Вие какво мислите?
Кой имате? Кой по ви харесва?
Върнете се в началото Go down
BoByS

BoByS


Брой мнения : 455
Join date : 27.01.2009
Age : 35
Местожителство : Прага

ShengShou Pyraminx или Meffert's Pyraminx for Speed Solving Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ShengShou Pyraminx или Meffert's Pyraminx for Speed Solving   ShengShou Pyraminx или Meffert's Pyraminx for Speed Solving Icon_minitimeВто Фев 19, 2013 5:08 pm

IFo написа:
Искам да си взимам Pyraminx, но се чудя кой от двата е по-добър, та съответно кой да си взема.
Вие какво мислите?
Кой имате? Кой по ви харесва?

ShengShou, разбира се. Wink Единствено Mefferts нямам, но едва ли е по-добър от ShengShou. Уникално лек, страхотно бърз.
Поздрави!

Sladgehammer с всички пирамидки, които имам (всичко е AVG от 100):
Евтина китайска - 1.01s;
QJ Pyraminx - 0.84s;
Edisson - 0.66s;
ShengShou1 [main] - 0.38s;
ShengShou2 - 0.89s.
Върнете се в началото Go down
IFo




Брой мнения : 37
Join date : 22.01.2013
Age : 33

ShengShou Pyraminx или Meffert's Pyraminx for Speed Solving Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ShengShou Pyraminx или Meffert's Pyraminx for Speed Solving   ShengShou Pyraminx или Meffert's Pyraminx for Speed Solving Icon_minitimeПет Фев 22, 2013 5:45 pm

Благодаря ти много!
До седмица две, може би ще имам парите и ще си взема един ShengShou Pyraminx и ако имам в повечко, един ShengShou 4x4 v4 и ей тоя лубрикант: http://www.teamassociated.com/parts/details/5453/
Върнете се в началото Go down
BoByS

BoByS


Брой мнения : 455
Join date : 27.01.2009
Age : 35
Местожителство : Прага

ShengShou Pyraminx или Meffert's Pyraminx for Speed Solving Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ShengShou Pyraminx или Meffert's Pyraminx for Speed Solving   ShengShou Pyraminx или Meffert's Pyraminx for Speed Solving Icon_minitimeПет Фев 22, 2013 6:01 pm

IFo написа:
Благодаря ти много!
До седмица две, може би ще имам парите и ще си взема един ShengShou Pyraminx и ако имам в повечко, един ShengShou 4x4 v4 и ей тоя лубрикант: http://www.teamassociated.com/parts/details/5453/

Здрасти отново!
Няма проблем, радвам се, че мога да помогна. Исках да те посъветвам относно смазката. Аз използвам (Тичо ме научи преди година) същата смазка, но 30К и 60К. 30К за центровете, 60К за корнерите и останалите парчета. Има хубаво видео в съответната тема. Подобна смазка купихме за около 6 лв. в магазина "Стелди" в жк Овча Купел в София. Препоръчвам ти да си вземеш оттам.
Поздрави!
Върнете се в началото Go down
IFo




Брой мнения : 37
Join date : 22.01.2013
Age : 33

ShengShou Pyraminx или Meffert's Pyraminx for Speed Solving Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ShengShou Pyraminx или Meffert's Pyraminx for Speed Solving   ShengShou Pyraminx или Meffert's Pyraminx for Speed Solving Icon_minitimeПет Фев 22, 2013 6:50 pm

Мерси Smile Има ли възможност да я поръчам online? Не съм от София, всъщност съм от много малък град и тук няма от къде да я взема а нямам възможност да отида до друг град.
Върнете се в началото Go down
BoByS

BoByS


Брой мнения : 455
Join date : 27.01.2009
Age : 35
Местожителство : Прага

ShengShou Pyraminx или Meffert's Pyraminx for Speed Solving Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ShengShou Pyraminx или Meffert's Pyraminx for Speed Solving   ShengShou Pyraminx или Meffert's Pyraminx for Speed Solving Icon_minitimeПет Фев 22, 2013 7:02 pm

IFo написа:
Мерси Smile Има ли възможност да я поръчам online? Не съм от София, всъщност съм от много малък град и тук няма от къде да я взема а нямам възможност да отида до друг град.

Да, изпращат с !@#иер навсякъде из страната. Smile
Поздрави!
Върнете се в началото Go down
Tycho

Tycho


Брой мнения : 367
Join date : 05.07.2010
Age : 44
Местожителство : София

ShengShou Pyraminx или Meffert's Pyraminx for Speed Solving Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ShengShou Pyraminx или Meffert's Pyraminx for Speed Solving   ShengShou Pyraminx или Meffert's Pyraminx for Speed Solving Icon_minitimeПет Фев 22, 2013 7:09 pm

Доставката на продукта ще е по-скъпа от самия него, освен ако не поръчаш повече бройки. Но това няма смисъл, защото една тубичка ще изкара години.
Имам излишна тубичка - 60к, ще ти я пратя подарък, но доставката по kypиерските фирми ще ти струва нещо от рода на 6-7 лв.
Върнете се в началото Go down
IFo




Брой мнения : 37
Join date : 22.01.2013
Age : 33

ShengShou Pyraminx или Meffert's Pyraminx for Speed Solving Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ShengShou Pyraminx или Meffert's Pyraminx for Speed Solving   ShengShou Pyraminx или Meffert's Pyraminx for Speed Solving Icon_minitimeСря Мар 20, 2013 8:24 am

Tycho, мерси много, лубриканта пристигна (е, той отдавна де).
Pyraminx-а пристигна тази сутрин.

Кой метод ползвате за редене на Pyraminx и BoByS как по дяволите го редиш за под секунда? Или аз нещо не съм те разбрал Very Happy
Върнете се в началото Go down
Tycho

Tycho


Брой мнения : 367
Join date : 05.07.2010
Age : 44
Местожителство : София

ShengShou Pyraminx или Meffert's Pyraminx for Speed Solving Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ShengShou Pyraminx или Meffert's Pyraminx for Speed Solving   ShengShou Pyraminx или Meffert's Pyraminx for Speed Solving Icon_minitimeСря Мар 20, 2013 8:51 am

IFo написа:
Кой метод ползвате за редене на Pyraminx и BoByS как по дяволите го редиш за под секунда? Или аз нещо не съм те разбрал Very Happy
BoByS написа:
Sladgehammer с всички пирамидки, които имам (всичко е AVG от 100):
Евтина китайска - 1.01s;
QJ Pyraminx - 0.84s;
Edisson - 0.66s;
ShengShou1 [main] - 0.38s;
ShengShou2 - 0.89s.
Sledgehammer e алгоритъм, нещо като секси муви, но с фронт страната. При 3х3 е това (R' F R F'), при пирамидата не знам точно кои страни са, най-вероятно R и L.
Върнете се в началото Go down
BoByS

BoByS


Брой мнения : 455
Join date : 27.01.2009
Age : 35
Местожителство : Прага

ShengShou Pyraminx или Meffert's Pyraminx for Speed Solving Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ShengShou Pyraminx или Meffert's Pyraminx for Speed Solving   ShengShou Pyraminx или Meffert's Pyraminx for Speed Solving Icon_minitimeСря Мар 20, 2013 4:12 pm

Tycho написа:
Sledgehammer e алгоритъм, нещо като секси муви, но с фронт страната. При 3х3 е това (R' F R F'), при пирамидата не знам точно кои страни са, най-вероятно R и L.

Да, Тичо е абсолютно прав - при 3х3 това е sexy move. При Pyraminx се води sledgehammer - R' L R L' или L R' L' R. Smile Времената не са за цялостни нареждания, а само за въпросния алгоритъм. Най-добрите пираминксъри в света - Оскар рот Андерсен и Бруно Берецки са между 0.25 и 0.30 секунди на този ход. Тъй като представлява PLL в повечето методи, трябва да се практикува и той. Все пак, това е относително, тъй като при реално нареждане нещата протичат малко по-бавно от въпросните времена, най-важна е практиката и "гледането" в перспектива.
Поздрави!
Върнете се в началото Go down
IFo




Брой мнения : 37
Join date : 22.01.2013
Age : 33

ShengShou Pyraminx или Meffert's Pyraminx for Speed Solving Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ShengShou Pyraminx или Meffert's Pyraminx for Speed Solving   ShengShou Pyraminx или Meffert's Pyraminx for Speed Solving Icon_minitimeЧет Мар 21, 2013 12:58 am

При 3x3 Sexy Move не е ли R U R' U' или R' F R F' също се води Sexy Move?

А за Pyraminx кой метод/кои методи ползвате? Научих се да го редя (признавам, че потърсих в нета как става, че не успях сам да се науча) и сега търся някакъв метод за speed solve.
Върнете се в началото Go down
HarryCo

HarryCo


Брой мнения : 348
Join date : 11.01.2011
Age : 26
Местожителство : Цар Калоян,Разград

ShengShou Pyraminx или Meffert's Pyraminx for Speed Solving Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ShengShou Pyraminx или Meffert's Pyraminx for Speed Solving   ShengShou Pyraminx или Meffert's Pyraminx for Speed Solving Icon_minitimeЧет Мар 21, 2013 6:50 am

Най-известните методи са бързо нареждане са keyhole и oka. Аз редя по малко променен keyhole. А ето видеото от което го научих
Върнете се в началото Go down
http:// https://www.youtube.com/user/SCHarryCo
BoByS

BoByS


Брой мнения : 455
Join date : 27.01.2009
Age : 35
Местожителство : Прага

ShengShou Pyraminx или Meffert's Pyraminx for Speed Solving Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ShengShou Pyraminx или Meffert's Pyraminx for Speed Solving   ShengShou Pyraminx или Meffert's Pyraminx for Speed Solving Icon_minitimeЧет Мар 21, 2013 11:38 am

Да, това е много бърз метод, а видеото, което Хари е дал, е най-доброто, на което съм попадал. Smile ОКА и Кийхол (всъщност ОКА е производен на Кийхол) ще ти дадат възможност да редиш пирамидката стабилно под 10 секунди и това са най-популярните методи за speedsolving. Алгоритмите са малко, прости са и с много практика ще постигнеш забележителни резултати.
На практика може да се каже, че използвам всички методи в Пираминкса. Разбира се, нямам намерение да уча 96 алгоритмовата система, но се връзват около 50 алгоритъма, които вече знам от нея. Smile
Поздрави!
Върнете се в началото Go down
Tycho

Tycho


Брой мнения : 367
Join date : 05.07.2010
Age : 44
Местожителство : София

ShengShou Pyraminx или Meffert's Pyraminx for Speed Solving Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ShengShou Pyraminx или Meffert's Pyraminx for Speed Solving   ShengShou Pyraminx или Meffert's Pyraminx for Speed Solving Icon_minitimeЧет Мар 21, 2013 12:11 pm

IFo написа:
При 3x3 Sexy Move не е ли R U R' U' или R' F R F' също се води Sexy Move?
Не, R' F R F' се води Sledgehammer, но от където и да го погледнеш си е секси муви с фронт страната. Секси муви или пиф паф, за мен са всички такива, които са на принципа две напред - две назад.
Върнете се в началото Go down
the_trademark

the_trademark


Брой мнения : 283
Join date : 11.04.2011
Age : 28

ShengShou Pyraminx или Meffert's Pyraminx for Speed Solving Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ShengShou Pyraminx или Meffert's Pyraminx for Speed Solving   ShengShou Pyraminx или Meffert's Pyraminx for Speed Solving Icon_minitimeПет Мар 22, 2013 9:18 pm

BoByS написа:
IFo написа:
Благодаря ти много!
До седмица две, може би ще имам парите и ще си взема един ShengShou Pyraminx и ако имам в повечко, един ShengShou 4x4 v4 и ей тоя лубрикант: http://www.teamassociated.com/parts/details/5453/

Здрасти отново!
Няма проблем, радвам се, че мога да помогна. Исках да те посъветвам относно смазката. Аз използвам (Тичо ме научи преди година) същата смазка, но 30К и 60К. 30К за центровете, 60К за корнерите и останалите парчета. Има хубаво видео в съответната тема. Подобна смазка купихме за около 6 лв. в магазина "Стелди" в жк Овча Купел в София. Препоръчвам ти да си вземеш оттам.
Поздрави!
А някой има ли информация дали в Hobbyland-а в Пловдив има такъв вид гъсто силиконово масло, защото София ми идва малко далече, а пък да дам повече пари за доставка от цената на самия продукт ми се струва пресилено малко. Sad Мерси предварително Smile
Върнете се в началото Go down
IFo




Брой мнения : 37
Join date : 22.01.2013
Age : 33

ShengShou Pyraminx или Meffert's Pyraminx for Speed Solving Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ShengShou Pyraminx или Meffert's Pyraminx for Speed Solving   ShengShou Pyraminx или Meffert's Pyraminx for Speed Solving Icon_minitimeНед Мар 24, 2013 2:28 am

Мерси много Smile
То излиза, че аз вече съм почнал да уча ако не се лъжа точно keyhole, но от тук:
http://web.archive.org/web/20071231043207/http://www.geocities.com/rubiks_galaxia/PyraSol.html
Върнете се в началото Go down
IFo




Брой мнения : 37
Join date : 22.01.2013
Age : 33

ShengShou Pyraminx или Meffert's Pyraminx for Speed Solving Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ShengShou Pyraminx или Meffert's Pyraminx for Speed Solving   ShengShou Pyraminx или Meffert's Pyraminx for Speed Solving Icon_minitimeПон Апр 08, 2013 3:34 pm

Btw тук почнахме да го обсъждаме, та да не правя нова тема, ще питам тук. Tycho, BoByS, каква всъщност е разликата между това да ползваме 30k за центровете и 60k за contact points и това да ползваме 50k за на всякъде?
Също така докато се снабдя и с 30k, пъзелите ми (в случая DaYan Megaminx I и ShengShou Pyraminx) ще се движат също толкова добре ако и за центровете използвам 60k lube?
Върнете се в началото Go down
Tycho

Tycho


Брой мнения : 367
Join date : 05.07.2010
Age : 44
Местожителство : София

ShengShou Pyraminx или Meffert's Pyraminx for Speed Solving Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ShengShou Pyraminx или Meffert's Pyraminx for Speed Solving   ShengShou Pyraminx или Meffert's Pyraminx for Speed Solving Icon_minitimeПон Апр 08, 2013 3:39 pm

Никаква разлика няма, понеже имам и 60к, и 30к ми е кефнало да слагам на центровете 60к, а на кубчетата 30к. Слагай си което както искаш, няма правила в тази работа.
Върнете се в началото Go down
IFo




Брой мнения : 37
Join date : 22.01.2013
Age : 33

ShengShou Pyraminx или Meffert's Pyraminx for Speed Solving Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ShengShou Pyraminx или Meffert's Pyraminx for Speed Solving   ShengShou Pyraminx или Meffert's Pyraminx for Speed Solving Icon_minitimeПон Апр 08, 2013 3:52 pm

Мерси за бързия отговор Smile Мислех, че може да има някаква разлика в бързината и/или усещането ако се използва по-гъст или по-рядък лубрикант.
Върнете се в началото Go down
Tycho

Tycho


Брой мнения : 367
Join date : 05.07.2010
Age : 44
Местожителство : София

ShengShou Pyraminx или Meffert's Pyraminx for Speed Solving Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ShengShou Pyraminx или Meffert's Pyraminx for Speed Solving   ShengShou Pyraminx или Meffert's Pyraminx for Speed Solving Icon_minitimeПон Апр 08, 2013 7:32 pm

Може и да има, но аз не усещам такава. Но няма описани универсални правила. Вземаш, мажеш, клепаш, тестваш, не ти харесва - забърсваш. После пак и което ти пасва на тебе, това ползваш.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





ShengShou Pyraminx или Meffert's Pyraminx for Speed Solving Empty
ПисанеЗаглавие: Re: ShengShou Pyraminx или Meffert's Pyraminx for Speed Solving   ShengShou Pyraminx или Meffert's Pyraminx for Speed Solving Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
ShengShou Pyraminx или Meffert's Pyraminx for Speed Solving
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» ShengShou 4x4
» Рекорди на Pyraminx
» Помощ с Pyraminx :(
» Pyraminx в България!
» DaYan Pyraminx

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
RubikBG :: Други 3D пъзели-
Идете на: