RubikBG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RubikBG

BCA-Bulgarian Cubing Association
 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 DianSheng 5x5

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
the_trademark

the_trademark


Брой мнения : 283
Join date : 11.04.2011
Age : 28

DianSheng 5x5 Empty
ПисанеЗаглавие: DianSheng 5x5   DianSheng 5x5 Icon_minitimeСря Авг 21, 2013 11:24 pm

Губя се във форума но си следя нещата Neutral И сега отваряйки zcube да видя какво ново има и ето ТОЗИ куб ми направи голямо впечатление. Stickerless и нов механизъм. Изкажете мнение... Сполучливо ли ще е това 5х5? Surprised
Върнете се в началото Go down
BoByS

BoByS


Брой мнения : 455
Join date : 27.01.2009
Age : 35
Местожителство : Прага

DianSheng 5x5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: DianSheng 5x5   DianSheng 5x5 Icon_minitimeЧет Авг 22, 2013 2:30 pm

Интересно кубче са пуснали. Основният му плюс е, че май е първото stickerless 5x5 кубче, което е в продажба. Smile За съжаление, механизмът му не ми харесва. Според мен ще лок-ва прекалено много... Сфера с жлебове в нея не е добра комбинация и това го знаем от Rubik's 4х4. Особено ме притеснява това, че освен сферата, има и въртящи се части от сфера, които се въртят в противоположна на основната сфера равнина (егати, колко научно го казах pig ). Според мен си струва да се купи такова кубче САМО ако е с колекционерска насоченост. Едва ли ще е по-бързо от ShengShou 5x5 с новото ядро.
Поздрави!
Върнете се в началото Go down
the_trademark

the_trademark


Брой мнения : 283
Join date : 11.04.2011
Age : 28

DianSheng 5x5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: DianSheng 5x5   DianSheng 5x5 Icon_minitimeЧет Авг 22, 2013 10:24 pm

Всъщност след последвало проучване стигнах до заключението(и аз да съм в тон с професорските иказванияstudy ), че всъщност не е толкова зле. И доколкото видях в ТОЗИ клип жлебовете не изпълняват никаква функция, а сферичното ядро всъщност е кръгло 3х3(незнам защо, но така си мисля).
Върнете се в началото Go down
BoByS

BoByS


Брой мнения : 455
Join date : 27.01.2009
Age : 35
Местожителство : Прага

DianSheng 5x5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: DianSheng 5x5   DianSheng 5x5 Icon_minitimeПет Авг 23, 2013 2:56 pm

Хъм, някак си...не съм особено съгласен с теб. Smile Има жлебове, по които се водят пластмасови части от външните центрове. Както и да е, важното е, че изглежда добре кубчето. Не мога да ти опиша защо си мисля, че ще локва, някак си...усещам го. Smile Това идва с опита и по слух ми се струва, че е кликащо, както V-cube 5x5. По размери също е долу-горе колкото V-cube. Като цяло се върти приятно (по-приятно от V-cube във всички случаи), корнер кът-а също изглежда нормално. Не се подвеждай по видеото, защото той вече е направил необходимите настройки и смазвания на елементите. Направи ми впечатление, че има леки трудности в сглобяването, но сигурно е въпрос на навик. Smile Както и да е, мисля да си го купя, въпреки, че имам лош опит с DianSheng, тъй като от тях имам 6х6 и е отвратително. Smile
Подкрепям с 2 ръце стикерлесс кубчетата, остава само WCA да ги разреши с отворени очи. Smile
Поздрави!
Върнете се в началото Go down
the_trademark

the_trademark


Брой мнения : 283
Join date : 11.04.2011
Age : 28

DianSheng 5x5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: DianSheng 5x5   DianSheng 5x5 Icon_minitimeПет Авг 23, 2013 10:21 pm

Ако имах някой излишен лев в PayPal-a щях и аз да си поръчам едно, но за сега съм пас. Колкото до настройката и смазването, то те са си задължителни. Съмнявам се някой да е поставил рекорд с Out Of The Box кубче. А гледайки повторно клипа забелязах малък поп на върешен едж след като демонстрира корнер кът-а и предполагам, че това може да представлява проблем при скоростно редене.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





DianSheng 5x5 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: DianSheng 5x5   DianSheng 5x5 Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
DianSheng 5x5
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
RubikBG :: 5x5x5-
Идете на: