RubikBG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RubikBG

BCA-Bulgarian Cubing Association
 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Въпрос за F2L

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
Gogoor

Gogoor


Брой мнения : 17
Join date : 07.05.2013
Age : 23

Въпрос за F2L Empty
ПисанеЗаглавие: Въпрос за F2L   Въпрос за F2L Icon_minitimeПет Мар 21, 2014 7:53 pm

Тъй като f2l стъпката за мен е най - трудна единият от въпросите ми е: по - лесно е по интуиция да се прави или със самите формули. Другият ми въпрос : при започване с тази стъпка е много трудно да се намират самите двойки... има ли някакви трикове, с които да се ориентирам по - лесно или всичко е в практиката?
Върнете се в началото Go down
pacata_99

pacata_99


Брой мнения : 243
Join date : 28.10.2013
Age : 23
Местожителство : Белгия Лихтервелде , България Плевен

Въпрос за F2L Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за F2L   Въпрос за F2L Icon_minitimeПет Мар 21, 2014 8:23 pm

Според мен е по добре интуитивно защото след като се научиш след това ще ти е по лесно да си създаваш сам алгоритми за да редиш по бързо. И като създаваш f2l алгоритми сам ще си направиш този алгоритъм който най ти харесва и най ти пасва на стила на редене. И на мен ми беше трудно в началото да намирам двойките но всичко идва с практика, а за да станеш по бърз има едно нещо което се нарича look ahead. Това значи докато редиш една от четирите двойки да търсиш другата но това е за малко по напреднали.
Дано съм ти помогнал, успех!!!
 Very Happy 
Върнете се в началото Go down
Gogoor

Gogoor


Брой мнения : 17
Join date : 07.05.2013
Age : 23

Въпрос за F2L Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за F2L   Въпрос за F2L Icon_minitimeПет Мар 21, 2014 8:37 pm

Вече съм си измислил собствени формули, но са прекалено дълги (около 10-15 хода). Чувал съм какво е това look ahead, но нито съм гледал клипове, нито съм чел нещо за това. Ако някой може да ми прати нещо за look ahead ще съм му благодарен.  Smile
Върнете се в началото Go down
Count Dracula

Count Dracula


Брой мнения : 313
Join date : 14.07.2011
Age : 27
Местожителство : София

Въпрос за F2L Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за F2L   Въпрос за F2L Icon_minitimeПет Мар 21, 2014 8:40 pm

Gogoor написа:
Тъй като f2l стъпката за мен е най - трудна единият от въпросите ми е: по - лесно е по интуиция да се прави или със самите формули. Другият ми въпрос : при започване с тази стъпка е много трудно да се намират самите двойки... има ли някакви трикове, с които да се ориентирам по - лесно или всичко е в практиката?

ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ИНТУИТИВЕН F2L !!! Какво представляват алгоритмите за F2L ? - същото нещо като интуитивния F2L,те са написани по начина по които правиш интуитивния ! Ти си преценяваш дали да учиш 164 формули (4 страни х 41),или сам да разбереш как действа F2L-а . Все пак ако ти се учат формули,има предостатъчно трикови алгоритми за F2L,как да използваш keyhole и тн. ! С практиката все по-лесно ще започнеш да виждаш двойките,няма друг трик тук освен яко редене !  Smile
Върнете се в началото Go down
http://www.rubetimer.com/avatar.php?4765
Gogoor

Gogoor


Брой мнения : 17
Join date : 07.05.2013
Age : 23

Въпрос за F2L Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за F2L   Въпрос за F2L Icon_minitimeПет Мар 21, 2014 8:46 pm

За този keyhole метод гледах един клип, но нищо не разбрах. Very Happy Както и да е .. мерси за съвета. Smile
Върнете се в началото Go down
Count Dracula

Count Dracula


Брой мнения : 313
Join date : 14.07.2011
Age : 27
Местожителство : София

Въпрос за F2L Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за F2L   Въпрос за F2L Icon_minitimeПет Мар 21, 2014 8:49 pm

Gogoor написа:
Вече съм си измислил собствени формули, но са прекалено дълги (около 10-15 хода). Чувал съм какво е това look ahead, но нито съм гледал клипове, нито съм чел нещо за това. Ако някой може да ми прати нещо за look ahead ще съм му благодарен.  Smile

За look-ahead не ти трябват клипове,няма как да те научат да го правиш . Трябва да тренираш мозъка ти като видиш някой F2L,да знаеш движенията как да го вкараш,и докато го вкарваш(то вече ти е станало механично),да виждаш следващата двойка и следващата без да правиш паузи между отделните F2L-и . Така нареждането изглежда като 1 цял алгоритъм,а не няколко отделни . Aко все пак искаш клип,ето ти един в който е обяснено какво се случва всъщност ----> look-ahead


Последната промяна е направена от Count Dracula на Пет Мар 21, 2014 8:55 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
http://www.rubetimer.com/avatar.php?4765
pacata_99

pacata_99


Брой мнения : 243
Join date : 28.10.2013
Age : 23
Местожителство : Белгия Лихтервелде , България Плевен

Въпрос за F2L Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за F2L   Въпрос за F2L Icon_minitimeПет Мар 21, 2014 8:54 pm

ето линк за за look ahead https://www.youtube.com/watch?v=0WRhi8XsW-w
това че си измисляш дълги алгоритми не е проблем когато станеш по добър ще разбираш по добре как се движат цветовете и така ще може да си измислиш по добри алгоритми
препоръчвам след като можеш да редиш куба за 30-40 сек да научиш малко трикове за f2l. това ще ти помогне МНОГО за да разбереш как се движат цветовете и съответно ще си измисляш по добри алгоритми. също може докато правиш самият алгоритъм и да гледаш как се движат цветовете и така пак да се научиш  Very Happy 
ИМА МНОГО НАЧИНИ!!!
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Въпрос за F2L Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Въпрос за F2L   Въпрос за F2L Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Въпрос за F2L
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» ~ Въпрос ~
» Въпрос за кубчето
» Въпрос за кубчетата от 20 лв в Без Паника
» Въпрос за форума
» Въпрос за eBay

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
RubikBG :: 3x3x3-
Идете на: