RubikBG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

RubikBG

BCA-Bulgarian Cubing Association
 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Колекциите ви :)

Go down 
+35
Тони
pacata_99
Ubo
ernio
Vakajam
Shtorky
ProexCuber
vladiooo
ljbo020702
IFo
TALASH
cubydoo
Divine_Evil
RadiKing
lubo88
forever_alone
shopusabg
BoByS
Count Dracula
DoByG
gogata222
the_trademark
gele100
ivanradanov
HarryCo
mr.fi4oo
simon
spigmata
BatafCube
Tycho
Tito
CZ101
rubic
Nikipetrov7504
LinkinPark
39 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
АвторСъобщение
mr.fi4oo




Брой мнения : 35
Join date : 10.05.2010
Age : 29

Колекциите ви :) - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колекциите ви :)   Колекциите ви :) - Page 4 Icon_minitimeПет Юни 10, 2011 9:31 pm

Честито със здраве да го въртиш SmileИмам само една молба, поствайте и линковете към продуктите които сте взели. Така по-лесно ще се ориентираме кое да (не)купуваме
Върнете се в началото Go down
Tycho

Tycho


Брой мнения : 367
Join date : 05.07.2010
Age : 44
Местожителство : София

Колекциите ви :) - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колекциите ви :)   Колекциите ви :) - Page 4 Icon_minitimeСря Юни 15, 2011 7:32 am

Честито!!!
Аз смятам следващата ми покупка да е Super Square One и Megaminx и двете на MF8. Но това ще е да речем след месец, че сега не издържам финансово на лятното ходене насам-натам и не остават излишни пари за пъзели. Интересно ще ми е да ги редя без да поглеждам и уча нещо от нета, и без това няма да гоня скорост при тях.
Между другото този месец ще замъкна кубченцата на някои интересни места, ще пробвам да направя интересни снимки или клипчета с тяхно участие.
Върнете се в началото Go down
the_trademark

the_trademark


Брой мнения : 283
Join date : 11.04.2011
Age : 28

Колекциите ви :) - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колекциите ви :)   Колекциите ви :) - Page 4 Icon_minitimeЧет Юни 23, 2011 7:48 pm

Ето с най-новите попълнения и малък коментар... Wink
Колекциите ви :) - Page 4 0601b
Върнете се в началото Go down
gogata222

gogata222


Брой мнения : 119
Join date : 08.04.2011
Age : 25
Местожителство : София

Колекциите ви :) - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колекциите ви :)   Колекциите ви :) - Page 4 Icon_minitimeПет Юли 08, 2011 5:38 pm

LinkinPark написа:
Абсолютно си прав Smile RafaNadal си взе от dealextreme Онзи 4х4х4 и е много по-добре от моя Crying or Very sad Моят си го взех за 35лв май че, а неговия е около 10долара ... Smile

Само да набарна едно 4х4х4 meffert`s ще стане страшно Very Happy Very Happy
Върнете се в началото Go down
Tycho

Tycho


Брой мнения : 367
Join date : 05.07.2010
Age : 44
Местожителство : София

Колекциите ви :) - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колекциите ви :)   Колекциите ви :) - Page 4 Icon_minitimeСря Юли 27, 2011 7:36 pm

DaYan V ZhanChi + MF8 Super Square One + MF8 Megaminx II Tiled
Колекциите ви :) - Page 4 1010033c.th
Върнете се в началото Go down
Nikipetrov7504

Nikipetrov7504


Брой мнения : 741
Join date : 15.01.2009
Age : 48
Местожителство : София

Колекциите ви :) - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колекциите ви :)   Колекциите ви :) - Page 4 Icon_minitimeСря Юли 27, 2011 7:46 pm

Супер яко изглеждат всичките, на даяна кукичките сложени ли са или пристигат отделно и ги слагаш по желание. Гледах преди време едно ревю в ЮТУБ при което бяха сложени отделно в пликче и си ги слагаш на еджовете по желание. Някой казват, че с тях куба локвал много повече.... като дойдат ще видим. Smile
Върнете се в началото Go down
http://www.rubetimer.com/avatar.php?587
Tycho

Tycho


Брой мнения : 367
Join date : 05.07.2010
Age : 44
Местожителство : София

Колекциите ви :) - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колекциите ви :)   Колекциите ви :) - Page 4 Icon_minitimeСря Юли 27, 2011 7:57 pm

Взех го Assembled. Сглобен си беше напълно, и торпедата са си монтирани.
Но те не са никаква философия, може да си ги слагаш и махаш когато си поискаш.
Просто разделяш кубченцето на две и вадиш торпедото.
ЛунХуй го взех DIY, при него всички кубченца бяха на съставните им елементи,
и торпедата също отделно, сглобих си го и така.
Върнете се в началото Go down
Nikipetrov7504

Nikipetrov7504


Брой мнения : 741
Join date : 15.01.2009
Age : 48
Местожителство : София

Колекциите ви :) - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колекциите ви :)   Колекциите ви :) - Page 4 Icon_minitimeЧет Авг 04, 2011 3:47 pm

Дойде и моят нов куб DaYan V ZhanChi наистина е много добър и то без още дори да съм го смазал дори малко. Като се прибера в нас и му добавя силиконче ще стане убиец . Но ми се струва, че наистина с торпедата (кукичките) ще закача повече. повече инфо като го повъртя поне седмица.... а ето и снимка... Smile
Колекциите ви :) - Page 4 Dayanvzhanchinew

Върнете се в началото Go down
http://www.rubetimer.com/avatar.php?587
DoByG




Брой мнения : 153
Join date : 11.07.2011
Age : 29
Местожителство : гр. Сопот

Колекциите ви :) - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колекциите ви :)   Колекциите ви :) - Page 4 Icon_minitimeВто Авг 09, 2011 11:13 am

Ники, как е новият куб, че се чудя дали Gu Hong или Zan Chi да взимам. Говорим за куба без особенни модификации, само смазан, насторени винтчетата и махнати торпедата на 5та серия (ако така е по добре де) кой от двата е по-добър.

П.П. Вие лесно ли се справяте с DIY комплектите, защото може да си взема но ме притесняват най-много лепенките да не кривна ?
Върнете се в началото Go down
Nikipetrov7504

Nikipetrov7504


Брой мнения : 741
Join date : 15.01.2009
Age : 48
Местожителство : София

Колекциите ви :) - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колекциите ви :)   Колекциите ви :) - Page 4 Icon_minitimeВто Авг 09, 2011 1:06 pm

Ами да ти кажа досега не съм му махал торпедата на Занчи-то за да мога да ги сравня двата куба, но най вероятно везните ще натежат в полза на Зан Чи. Въпреки, че все още Гухонга ми се върти като цяло по- добре. Може би на Занчито не съм му настроил още добре колко да е стегнат. Вече на два пъти го врътках ... при по хлабаво положение се върти като луд, но като попне излита не един едж-примерно а по 5-6 парчета- направо екслоадира. Sad Стегнах го пак ми попна, и му навих по още един оборот. засега се държи , но вече не е същия бързак. Smile може-би му трябва малко повечко редене да се поошлайфа 2000-3000 подреждания ще свършат работа Smile
Това е! Гухонга е идеален куб, но новото поколение май е по-добро. Smile
А за лепенките не им се притеснявай, разлепяш лепиш наново и готово. Да не мислиш, че китайците ги бяха залепили добре направобяха накриво почти всичките страни и съм ги разлепял и залепял наново всичките.
Успех!!!
Върнете се в началото Go down
http://www.rubetimer.com/avatar.php?587
Tycho

Tycho


Брой мнения : 367
Join date : 05.07.2010
Age : 44
Местожителство : София

Колекциите ви :) - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колекциите ви :)   Колекциите ви :) - Page 4 Icon_minitimeВто Авг 09, 2011 1:39 pm

Аз съм за ЗанЧи-то, при мен все още не е попвал и е достатъчно бърз. А и всичко това е въпрос на стил на въртене и лични предпочитания.
А за лепенките, както казва Ники - в много случаи си идват накривени, мога да го потвърдя за много от кубовете си.
Иначе аз дори прехвърлям лепенки от един куб на друг. Последно като дойде ЗанЧи-то вместо да ползвам нов комплект взех от Алфата, Кюбсмит лепенките които и бях сложил, и ги прехвърлих на ЗанЧи-то.
DIY за мен имат следното предимство. Дори и да взема готов куб, аз така или иначе го разглобявам напълно, за да смажа и винтовете, и пружините, и да го си го настроя както аз искам. Та при DIY този процес ми е по улеснен, защото не си играя да разглобявам, а в процеса на сглобяване направо си го смазвам където трябва и го настройвам, и накрая завършвам с поставянето на лепенките.
Върнете се в началото Go down
DoByG




Брой мнения : 153
Join date : 11.07.2011
Age : 29
Местожителство : гр. Сопот

Колекциите ви :) - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колекциите ви :)   Колекциите ви :) - Page 4 Icon_minitimeВто Авг 09, 2011 2:25 pm

Ами дотук везните май леко клонят в посока Зан Чи, но някои обстоятелства ме разколебават.
Първо - Най - доброто ми време е 25.хх сек и не мисля, че ще усетя разликата, щом е токова малка.
Второ - Цената на Гу Хонг е 12 долара (в ДХ), а тази на Зан Чи - 22 (в ЛТ)
Трето - и двата куба са чувствително по- добри от моя.

Е, какво да правя Smile ?
П.П. Причината да търся нов куб е, че в момента въртя Гоуст Хенд 2 (незнам някой дали го е пробвал) - много бърз куб, сече от 45 градуса, но ревърс НЯМА. От там идва и проблема (локва пркалено често) и веднъш засичах губя окло 4,5 сек на редене за да го подравнявам след локове Sad !
П.П.2 Извинявам се, че пиша в тази тема, но тъй - тъй тук започнах въпроса за сравнението.
Върнете се в началото Go down
DoByG




Брой мнения : 153
Join date : 11.07.2011
Age : 29
Местожителство : гр. Сопот

Колекциите ви :) - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колекциите ви :)   Колекциите ви :) - Page 4 Icon_minitimeЧет Авг 11, 2011 11:24 am

Ето я и моята скромна колекцийка :
- Lan Lan 2x2 (Лети)
- Ghost Hand 3x3 (Малко локва но иначе е супер)
- QJ 4x4 (В началото много стегнат, след смазка е супер)
- Cube Twist Mgic (Нямам база за сравнение но ми харесва)
- Rubic's Snake (Няма късане)

Колекция
Върнете се в началото Go down
Tycho

Tycho


Брой мнения : 367
Join date : 05.07.2010
Age : 44
Местожителство : София

Колекциите ви :) - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колекциите ви :)   Колекциите ви :) - Page 4 Icon_minitimeСря Авг 17, 2011 3:44 pm

Още две за днес!
Колекциите ви :) - Page 4 1010043.th

В Без паника вече има пълен набор от продуктите на V-Cube, 2х2, 5х5, 6х6, 7х7. Но всички са с бялата пластмаса. 2х2 е заобленият вариант, а той не е чак толкова добър колкото нормалния. Но пак си е качествено кубче, и много по-добро от много други.
Върнете се в началото Go down
DoByG




Брой мнения : 153
Join date : 11.07.2011
Age : 29
Местожителство : гр. Сопот

Колекциите ви :) - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колекциите ви :)   Колекциите ви :) - Page 4 Icon_minitimeСря Авг 17, 2011 5:15 pm

А защо ги няма в сайта ? И ако отидеш в магазина може ли да се пробват, без да е задължително да се купят (примерно да си нося моя 5х5 и ако не и хареса повече този на В Куб да не го взимам) ? Цени някой да има ? Благодаря предварително !
Върнете се в началото Go down
Tycho

Tycho


Брой мнения : 367
Join date : 05.07.2010
Age : 44
Местожителство : София

Колекциите ви :) - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колекциите ви :)   Колекциите ви :) - Page 4 Icon_minitimeЧет Авг 25, 2011 4:40 pm

Сря Авг 17, 2011 8:51 pm

Защото се водят официални дистрибутори на Rubik's, предполагам.
Не обърнах внимание на цените, само 2х2 си купих, имам си 5х5 на V-Cube при това черен.
Няма проблеми да пробваш тези които са разпечатани и изложени на витрината.
__________________________________________________
Чет Авг 25, 2011 7:39 pm

Хоп, още двечки:
Колекциите ви :) - Page 4 1010046i.th
Върнете се в началото Go down
spigmata

spigmata


Брой мнения : 802
Join date : 19.05.2009
Age : 31
Местожителство : Бургас

Колекциите ви :) - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колекциите ви :)   Колекциите ви :) - Page 4 Icon_minitimeЧет Авг 25, 2011 7:17 pm

Тва от магазина на безпаника ли е?


Последната промяна е направена от spigmata на Съб Сеп 10, 2011 9:28 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Count Dracula

Count Dracula


Брой мнения : 313
Join date : 14.07.2011
Age : 27
Местожителство : София

Колекциите ви :) - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колекциите ви :)   Колекциите ви :) - Page 4 Icon_minitimeЧет Авг 25, 2011 7:21 pm

Ето,че вече и аз съм с DaYan ZhanChi,за което мн мн мн мн благодаря на друг член от форума-Tycho бираааа .Кубчето е просто невероятно,но е прекалено хлабаво,трябва да да го настроя ! Към кубчето има и допълнителни лепенки,и си взех и калъфче за 1.50$,Абе страхотен подарък си направих за рожденния ден !!! Laughing Купон
Върнете се в началото Go down
http://www.rubetimer.com/avatar.php?4765
Tycho

Tycho


Брой мнения : 367
Join date : 05.07.2010
Age : 44
Местожителство : София

Колекциите ви :) - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колекциите ви :)   Колекциите ви :) - Page 4 Icon_minitimeЧет Авг 25, 2011 7:28 pm

Не! Поръчка от щатите са. Предната снимка, 2х2 v-cube и mirror-a са от Без паника.
Върнете се в началото Go down
BoByS

BoByS


Брой мнения : 455
Join date : 27.01.2009
Age : 35
Местожителство : Прага

Колекциите ви :) - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колекциите ви :)   Колекциите ви :) - Page 4 Icon_minitimeВто Сеп 06, 2011 2:14 pm

И аз да се изфукам...
Колекцията ми засега съдържа следното:
2x2x2 - Rubik's (сравнително добро кубче), V-cube (лошо кубче)
3x3x3 - Standart Rubik's (лошо кубче, но на него уча Фридрих системата), Rubik's с пружини (доста добро кубче), Имам и няколко стари китаеца...
Siamese Rubik's Cube - Самоделка от 2 китаеца от левчето... Те взеха, че изкараха доста добре и като ги смазах стават за бързо редене. Smile

Rubik's Twist (Snake) - прилично е, за тези, които могат да го редят бързо... Avg от 5 ми е малко над 11 секунди.
Rubik's Mirror - доста забавен пъзел.

Но идва съществената част... Вижте какво тръгна днес, прясно-прясно, към България (и в частност - към моята поща):
2x2x2 - LanLan и ShengShou
3x3x3 - Dayan ZhanChi V
4x4x4 ShengShou с пружини - отзивите за него са добри
5x5x5 ShengShou с пружини - отзивите за него също са добри
Pyraminx - Мисля, че е на QJ - купих го от eBay специално него...
Rubik's Clock - голямата ми гордост... Много исках този пъзел. Smile
2 тубички хубав лубрикант за състезания...
Rubik's Magic - също дълго търсех този пъзел...
QJ Competition Speed Timer - няма нужда от коментар... Най-после (след 3 години), се развих до таймер. Smile

Просто нямам търпение да дойдат всичките ми нови попълнения... Дано няма проблеми с доставките от Китай, че съм вкарал 100 лв, което е една прилична част от работната ми заплата, за кубчета. Smile
Върнете се в началото Go down
DoByG




Брой мнения : 153
Join date : 11.07.2011
Age : 29
Местожителство : гр. Сопот

Колекциите ви :) - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колекциите ви :)   Колекциите ви :) - Page 4 Icon_minitimeЧет Сеп 15, 2011 2:31 pm

ИИИ днес и аз се сдобих с Zhan Chi. Взех го от ДХ на цена 12 долара. Отварям аз кутията но не се върти като по видеотата, гледам че дойде без ID карта и си викам "Сигурно нещо съм се прецакал тези са някакви бракувани и за това са на половин цена". Обаче пръскам го аз със спрея, сглобявам и.... ИЗЛЕТЯ !!! Това беше на голямата метаморфоза: от нивото на китаец за левче до ниво 2 пъти над Ghost Hаnd 2 . Супер е и пожелавам на всички да го пробват.
Върнете се в началото Go down
BoByS

BoByS


Брой мнения : 455
Join date : 27.01.2009
Age : 35
Местожителство : Прага

Колекциите ви :) - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колекциите ви :)   Колекциите ви :) - Page 4 Icon_minitimeЧет Сеп 15, 2011 2:37 pm

DoByG написа:
ИИИ днес и аз се сдобих с Zhan Chi. Взех го от ДХ на цена 12 долара. Отварям аз кутията но не се върти като по видеотата, гледам че дойде без ID карта и си викам "Сигурно нещо съм се прецакал тези са някакви бракувани и за това са на половин цена". Обаче пръскам го аз със спрея, сглобявам и.... ИЗЛЕТЯ !!! Това беше на голямата метаморфоза: от нивото на китаец за левче до ниво 2 пъти над Ghost Hаnd 2 . Супер е и пожелавам на всички да го пробват.

Ах, направо ме раздразни, защото аз вече 15-ти ден чакам своето... Мерси за съвета, ще ми е от полза с моето, като пристигне (вече се е качило на кораба за Европа). Smile Поръчах го като КИТ за сглобяване от LighTake.com.
Поздрави!
Върнете се в началото Go down
HarryCo

HarryCo


Брой мнения : 348
Join date : 11.01.2011
Age : 26
Местожителство : Цар Калоян,Разград

Колекциите ви :) - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колекциите ви :)   Колекциите ви :) - Page 4 Icon_minitimeЧет Сеп 15, 2011 6:09 pm

Айде и аз да се похваля - ще си поръчвам някой неща по случай наближаващият ми рожден ден.. cheers А ето и какво ще си поръчам:

- LingAo Master Magic - от lightake за 5,35$
- Mozhi Skewb Diamond - от lightake за 6,59$
- QJ King of 2-Layer - пак от lightake за 6,92$
- MF8 Starminx/Dino Dodecahedron/ - от dealextreme за 19$
...........
...Когато пристигнат ще пиша и ще направя една снимка на цялата колекция!
Това е от мен засега и успех с реденето ! ! !



Последната промяна е направена от HarryCo на Вто Яну 31, 2012 8:45 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
http:// https://www.youtube.com/user/SCHarryCo
Tito




Брой мнения : 157
Join date : 28.01.2010
Age : 54
Местожителство : София

Колекциите ви :) - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колекциите ви :)   Колекциите ви :) - Page 4 Icon_minitimeЧет Сеп 15, 2011 8:18 pm

Аз утре ще си получа двайсет и някоето кубче и ще взема да ги преброя, че им загубих бройката. Бройката на видовете, не общо. Ще направя снимки и даже ще пусна отделна тема, че, смея да твърдя, сигурно имам най-голямата колекция. Е, може и някой да ме е изпреварил, и да си трае, то си е за него. Wink

Всъщност, от време на време се чудя, защо продължаваме да им викаме кубчета, на ребуси, които имат съвсем разнообразни форми. Но принципа си остава - обемни елементи, които се разместват момежду си. Как да им викаме, че да ги различаваме от другите ребуси.
Върнете се в началото Go down
http://studioshail.com
HarryCo

HarryCo


Брой мнения : 348
Join date : 11.01.2011
Age : 26
Местожителство : Цар Калоян,Разград

Колекциите ви :) - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колекциите ви :)   Колекциите ви :) - Page 4 Icon_minitimeЧет Сеп 15, 2011 8:28 pm

Tito написа:
Аз утре ще си получа двайсет и някоето кубче и ще взема да ги преброя, че им загубих бройката. Бройката на видовете, не общо. Ще направя снимки и даже ще пусна отделна тема, че, смея да твърдя, сигурно имам най-голямата колекция. Е, може и някой да ме е изпреварил, и да си трае, то си е за него. Wink

Всъщност, от време на време се чудя, защо продължаваме да им викаме кубчета, на ребуси, които имат съвсем разнообразни форми. Но принципа си остава - обемни елементи, които се разместват момежду си. Как да им викаме, че да ги различаваме от другите ребуси.

Моите кубове са 38 и са около 25 и повече видове.Това е преди да съм си поръчал другите пъзели, за които писах по-горе..Tito, когато получиш куба си си снимай колекцията и аз ще снимам моята, за да видим кой има повече.. farao


Последната промяна е направена от HarryCo на Вто Яну 31, 2012 8:46 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
http:// https://www.youtube.com/user/SCHarryCo
Sponsored content





Колекциите ви :) - Page 4 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Колекциите ви :)   Колекциите ви :) - Page 4 Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Колекциите ви :)
Върнете се в началото 
Страница 4 от 9Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
RubikBG :: Фукня-
Идете на: